تسنیم/ فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران مقابله با سوخت قاچاق در خلیج‌فارس را مورد اشاره قرار داد و گفت: تاکنون افزون بر یک‌میلیون و ۶۶۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های استان بوشهر کشف شده است.

سردار رمضان زیراهی، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران ‌با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه علاوه بر ماموریت‌های ذاتی نقش مهمی در مقابله با قاچاق سوخت در خلیج فارس دارد، اظهار کرد: با توجه به لطمات سوخت قاچاق به بخش‌های مختلف جامعه، مقابله با قاچاق این محموله‌ها در اولویت برنامه‌‌های نیروی دریایی سپاه قرار گرفته است.
وی، به اقدامات انجام شده در کشف سوخت قاچاق در آب‌های خلیج‌فارس استان بوشهر خاطرنشان کرد: با تلاش منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران تاکنون افزون بر یک‌میلیون و 666 هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های استان بوشهر کشف شده است.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه سوخت‌های مشکوفه قاچاق با حکم قضایی تحویل پخش فرآورده‌های نفتی استان بوشهر شد، تصریح کرد: از این میزان سوخت قاچاق کشف شده 23 هزار لیتر آن در 11 ماه امسال با تلاش منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس کشف شده است.
زیراهی، مقابله با صید غیرمجاز و مخرب ترال در آب‌های خلیج‌فارس را یکی دیگر از ماموریت‌های منطقه دوم نیروی دریایی سپاه دانست و اظهار کرد: در این عرصه تاکنون افزون بر 23.5 تن صید «تِرال» با تلاش منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس  محدوده آب‌های استان بوشهر کشف شده است.
وی بیان کرد: از این میزان صید ترال بیش از یک تن آن در سال جاری کشف و با صدور حکم قضایی ضمن برخورد با متخلفان، محموله‌های مکشوفه برای توزیع میان نیازمندان تحویل نهادهای حمایتی استان بوشهر شده است.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه صید ترال خسارت جبران ناپذیری به ذخائر آبزیان خلیج فارس وارد می‌کند، تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه، برای مقابله با این‌گونه صید برای حفظ ذخایر آبزیان تمام فعالیت‌های صید و صیادی در آب‌های خلیج‌فارس را رصد و پایش می‌کند و با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar