ایرنا/ شهردار سنندج گفت: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه‌های این شهرداری در راستای انتخاب سنندج به‌عنوان شهر خلاق است.

حشمت‌الله صیدی، شهردار سنندج اظهار داشت: انتخاب سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی  از سوی یونسکو و پیوستن این شهر به شبکه شهرهای خلاق موسیقی یکی از رویدادهای مهم و ماندگار این دوره شهرداری و شورای شهر بود.
وی افزود: ایده ایجاد شبکه‌های شهر خلاق جهان سال ۲۰۰۴ توسط یونسکو اجرا شد و شهرهای خلاق جهان براساس هفت موضوع موسیقی، صنایع دستی، فیلم، هنرهای رسانه‌ای، خوراک شناسی، ادبیات و هنرهای بومی ثبت جهانی می‌شوند.
شهردارسنندج اضافه کرد: سال ۱۳۹۷شهرداری و شورای شهر سنندج با همکاری اساتید و هنرمندان برجسته نسبت به تهیه پروپوزال و مدارک و مستندات لازم جهت ملحق شدن سنندج به شبکه شهرهای خلاق  به‌عنوان شهر خلاق موسیقی به یونسکو اقدام کردند.
صیدی افزود: یونسکو پس از بررسی و راستی‌آزمایی توسط داوران بین المللی در تاریخ هشتم آبان سال گذشته رسماً سنندج را به‌ عنوان شهر خلاق موسیقی ثبت و این شهر به شبکه شهرهای خلاق جهان ملحق شد.
وی با بیان اینکه تنها ۲۴۶ شهر در دنیا توانستند به شبکه شهرهای خلاق یونسکو درجهان ملحق شوند، گفت: در ایران چهار شهر سنندج(موسیقی)، بندرعباس و اصفهان(صنایع دستی) و رشت(خوراک شناسی) در شبکه شهرهای خلاق جهان قرار دارند.
شهردار سنندج یادآور شد: در سفرنوبخت معاون رئیس‌جمهور نیز تابلوی سنندج شهر خلاق موسیقی در ورودی عمارت شهرداری سنندج نصب شد.
صیدی افزود: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه‌های شهرداری در راستای انتخاب سنندج به عنوان شهرخلاق بود و در مراسم رونمایی از تابلو شهر خلاق از دکتر نوبخت درخواست ۵۰ میلیارد ریال اعتبار شد که مورد موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت.
وی اعلام کرد: چندین بنای تاریخی در سطح شهر جهت احداث موزه موسیقی مورد نظر است که با انتخاب بنای مورد نظر و توافق با مالکان این بناهای تاریخی، نسبت به احداث و تجهیز موزه موسیقی در سنندج اقدام خواهد شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online