فارس/ رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: از روز دوشنبه تا پنج‌شنبه این هفته جوی ناپایداری برای استان پیش‌بینی می‌شود که در سردترین زمان دمای هوا به ۸ تا ۱۰ درجه زیر صفر می‌رسد.

مهری هاشمی دوین، رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی اظهار کرد: از روز دوشنبه تا پنجشنبه این هفته جوی ناپایداری برای استان پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: از دوشنبه شب تا صبح سه‌شنبه و روز چهارشنبه بارش‌های پراکنده برف و باران را خواهیم داشت، اما پدیده قابل ملاحظه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه وزش باد شدید لحظه‌ای در اغلب نقاط استان است.
رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی تصریح کرد: روند کاهشی دما نیز از روز چهارشنبه آغاز و تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت.
هاشمی گفت: در اکثر نقاط استان دمای هوا به زیر صفر خواهد رسید و در سردترین زمان نیز به ۸ تا ۱۰ درجه زیر صفر می‌رسد.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه رباط‌قره‌بیل با منفی ۵ درجه، سردترین و ایستگاه اسماعیل آباد با ۱۶ درجه بالای صفر گرمترین نقطه استان بوده است و دمای بجنورد نیز در گرم‌ترین زمان ۱۰ درجه بالای صفر و در سریع‌ترین زمان نیز منفی ۲ بوده است.
رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی در پایان با توجه به برودت هوا در روزهای آینده، توصیه‌های زیر را برای مردم و کشاورزان ارائه داد:
تنظیم دمای گلخانه ها و اطمینان از استحکام پوشش گلخانه ها و در صورت نیاز ترمیم دامداری ها
ایجاد تشتک پای درختان و رنگ زدن تنه درختان در باغات واقع در ارتفاعات و مناطق برفگیر استان با رنگ سفید
عدم هرس درختان، حفاظت از نهال های جوان با نصب بادگیرهای موقت و مستحکم
رعایت سرعت مطمئنه و روشن نگه داشتن چراغ‌ها در مه و همراه داشتن لوازم ایمنی به‌خصوص زنجیر چرخ و لباس گرم و حتی الامکان عدم تردد در گردنه های اسدلی، بدرانلو و بیو
حفاظت از مصالح ساختمانی در برابر بارش و عدم کار در ارتفاع در صورت وزش باد شدید
اطمینان از باز بودن و استحکام دودکش‌ها، استفاده از لباس گرمتر به جای افزایش حرارت وسایل گرمایشی

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today