فارس/ دبیر جامعه ایمانی مشعر در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیأتی‌ها در دو مسجد مستقر شده‌اند و روزانه ۳ هزار پرس غذای گرم طبخ و میان افراد آسیب دیده از زلزله توزیع می‌کنند.

میثم دانشور، دبیر جامعه ایمانی مشعر در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیت‌ هیأت‌های مذهبی بعد از وقوع زلزله اخیر در سی‌سخت اظهار داشت: زمین‌لرزه ۵.۶ ریشتری شامگاه چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه در این منطقه به‌وقوع پیوست که متأسفانه آسیب جدی به زندگی مردم بیش از ۷۵ روستا در شهرستان دنا واقع در کهگیلویه و بویراحمد وارد کرد، این زمین‌لرزه در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در غرب یاسوج رخ داد.

تخریب ۵۰ تا ۶۰ درصدی منازل روستاییان
وی افزود: این زلزله تلفات جانی نداشت اما متأسفانه منازل روستاییان ۵۰ تا ۶۰ درصد تخریب شده است و به دلیل تخریب زیرساخت‌های آبی و برقی دیگر امکان اسکان ندارند و مردم در سرپناه‌های موقت و چادر مستقر هستند.

توزیع ۶ هزار بسته مواد غذایی خشک
دانشور با اشاره به اینکه از ساعات اولیه وقوع این زلزله، هیأتی‌ها بحث آمد و رفت به روستاها را برعهده گرفتند، گفت: هیأتی‌ها با کمک خیرین و نهاد خدمت‌رسان مانند هلال احمرٰ سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد امام خمینی (ره)، آستان قدس رضوی و ... تاکنون ۶ هزار بسته مواد غذایی خشک در میان مردم آسیب‌دیده از زلزله توزیع کردند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه توزیع تمام اقلام اعم از مواد غذایی، چادر و ... برعهده هیأتی‌ها و جهادی‌هاست، تصریح کرد: تاکنون ۱۲۶۰ چادر نیز از سوی این نهادهای خدمت‌رسان ارسال و توسط ما توزیع شده است.

طبخ و توزیع روزانه ۳ هزار پرس غذای گرم
وی گفت: هیأتی‌ها در دو مسجد مستقر شده‌اند و روزانه ۳ هزار پرس غذای گرم طبخ و میان افراد آسیب‌دیده از زلزله توزیع می‌کنند.
دانشور با بیان اینکه برخی از گروه‌های جهادی متخصص در زمینه تأسیسات هم‌اکنون برای تعمیر منازل وارد عمل شده‌اندٰ، تصریح کرد: در حال حاضر نیاز مبرم به سیستم گرمایشی همچون هیلتر برقی داریم تا در برهه اسکان موقت مردم، آنان را در برابر سرما مقاوم کنیم.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today