صدا و سیما/ استاندار قزوین گفت: با کاسبانی که طبق ساعت اعلامی ستاد کرونا فعالیت نمی‌کنند برخورد جدی می‌شود.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین اظهار کرد: در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان تاکید کرد: مراکز و فروشگاه هایی که بعد از ساعت ۹ شب باز و فعالیت داشته باشند برای سه ماه پلمب خواهند شد. 
وی افزود: برگزاری هرگونه مجالس عروسی، ترحیم  و آیین های مذهبی تا اطلاع بعدی تعطیل است.
استاندار قزوین از اعمال جریمه های سنگین برای رانندگانی که با خودرو در ساعات ممنوعیت شبانه تردد می کنند خبر داد و گفت :  کارمندان و مدیرانی که در ساعات ممنوعیت شبانه تردد می کنند علاوه بر اعمال جریمه به عنوان تخلف اداری بررسی می شود.
جمالی پور افزود:  مردم قدرت ویروس جهش یافته کرونا را جدی بگیرند چرا که نمی توان با سهل انگاری با این ویروس برخورد کرد.
وی گفت: سلامتی مردم از اهمیت زیادی برخوردار است و از همان روزهای نخست که ویروس جهش یافته در آبیک شناسایی شد ، مسئولان برای کنترل و قرنطینه سریع اقدامات لازم را انجام دادند .
استاندار قزوین افزود:  ویروس جهش یافته محدودیت سنی ندارد و این موضوع نگرانی را بیشتر می کند و نشان دهنده قدرت سرایت فوق العاده این ویروس است.
جمالی پور گفت: در یکسال گذشته تمامی اعضای ستاد با تمام وجود زحمت کشیدند تا کرونا در استانی که در مسیر راه ارتباطی بسیاری از استان های پر خطر کشور قرار دارد و جمعیت مهاجر بسیار قابل توجهی را در درون خود جای داده است تا حدود زیادی کنترل شود.
وی از مردم خواست در عرصه مقابله با کرونا میدان داری کنند و درخصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی حساسیت بیشتری را به خرج دهند.
استاندار قزوین گفت: محدودیت ها باید به صورت جدی دنبال شود چرا که در حال حاضر هفت نفر از مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا در آبیک شناسایی شده اند و امکان دارد این تعداد افزایش یابد.
جمالی پور افزود: با اصناف و اتحادیه های متخلف باید برخورد شود و کوتاهی در این زمینه خسارت های زیادی را به همراه خواهد داشت.
وی گفت: تمامی برنامه های جمعی باید بر اساس دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود و محدودیت های شبانه هم با قوت اجرا شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today