ایرنا/ سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: پس از بارش‌های اخیر و جاری شدن باقی‌مانده نفت موجود در مناطق سخت‌گذر منطقه میانکوه اردل و احتمال آلوده شدن منابع آب، طی چند روز از چشمه‌های منطقه نمونه‌‎برداری شد.

خسرو کیانی، سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه افزود: هنوز هیچ منبع رسمی در خصوص آلودگی منابع آب شرب و یا کارون۴ در شهرستان اردل اظهارنظر نکرده است و منتظر جواب آزمایش‌های انجام شده هستیم.
وی ادامه داد: بارندگی‌ها اخیر سبب شسته شدن آلودگی نفتی باقی مانده در مناطق سخت‌گذر و غیرقابل دسترس شهرستان شده است و این موضوع نگرانی در خصوص آلودگی منابع این منطقه را تشدید کرد.
کیانی با اشاره به تداوم پیگیری‌ها برای جبران خسارت وارده بر منطقه، تصریح کرد: با حضور دستگاه‌های مرتبط به صورت مستمر در محل شهرستان اردل جلسات برگزار می‌شود و تلاش‌ها برای جبران خسارت‌ها و رفع موانع موجود ادامه دارد.
بخشدار میانکوه نیز در خصوص وضعیت منطقه سرخون و مناطق اطراف آن به خبرنگار ایرنا گفت: اگرچه باران منجر به جاری شدن دوباره آلودگی نفتی در منطقه شد اما به سبب حجم بالای باران و عبور آن از منطقه احتمال آلودگی منابع آب کم است اما با این وجود برای چندین روز متوالی از تمامی چشمه‌های موجود نمونه‌برداری و برای آزمایش به تهران ارسال شد.
امامداد شهبازی افزود: در حال حاضر شرایط منطقه عادی است و خطری مردم منطقه میانکوه و شهر سرخون را تهدید نمی‌کند.
نشت نفت در بخش میانکوه در ۲ دهه گذشته برای چهارمین بار در روز یکشنبه (۲۳ آذر) بر اثر شکستگی خط لوله نفت مارون به اصفهان در منطقه تلمبه‌خانه روستای گندمکار شهرستان اردل رخ داد.
این حادثه منجر به ورود نفت به رودخانه سرخون و اراضی اطراف آن به طول ۶ کیلومتر شده که پس از گذشت حدود ۲۰ روز از وقوع این حادثه بخش زیادی از آن منطقه جمع‌آوری شد و مقداری از نفت رها شده در تنگه سخت‌گذر این منطقه باقی مانده بود که با بارش‌های اخیر شسته و به مناطق پایین دست گسترش پیدا کرد.
بخش میانکوه از بخش‌های شهرستان اردل است که تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ کیلومتر و تا اردل مرکز شهرستان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday