فارس/ مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به طرح حذف دفترچه‌های تأمین اجتماعی گفت: تا پیش از این روی جلد دفترچه اعتبار آن درج می‌شد که این مساله برای تمدید اعتبار دفترچه باعث ارجاع مردم به تأمین اجتماعی و صرف وقت می‌شد، اما از این پس با الکترونیکی شدن خدمات، به ۶ روش استحقاق درمان صورت می‌گیرد.

عباس دیری، مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر ابراز کرد: تعداد ۱۵ شعبه اصلی، ۱۵ شعبه اقماری و هشت شعبه کارگزاری در استان فعال است که در برخی از شهرستان‌ها همچون دشتستان تعداد هفت شعبه اقماری فعالیت دارند.
وی تعداد بیمه شدگان استان بوشهر را ۹۸۳ هزار و ۳۸۳ نفر معادل ۷۷.۰۵ درصد جمعیت استان عنوان و ابراز کرد: از این تعداد ۳۳۳ هزار و ۲۵۶ نفر بیمه شده اصلی و ۵۷۴ هزار و ۲۴۴ نفر بیمه شده تبعی هستند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر ضریب پشتیبانی(نسبت تعداد بازشنستگان بیمه شده) را ۱۰.۸ درصد عنوان کرد و گفت: ۷۵ هزار نفر از جمعیت استان مستمری بگیر هستند و نیز تعداد مقرری بگیران دو هزار و ۸۱۲ نفر است.
دیری با اشاره به طرح حذف دفترچه‌های تأمین اجتماعی، گفت: تا پیش از این روی جلد دفترچه اعتبار آن درج می‌شد که این مساله برای تمدید اعتبار دفترچه باعث ارجاع مردم به تأمین اجتماعی و صرف وقت می‌شد، اما از این پس با الکترونیکی شدن خدمات، به ۶ روش استحقاق درمان صورت می‌گیرد.
وی از حذف دفترچه‌های تأمین اجتماعی از اول اسفندماه خبر داد و گفت: از اول اسفند امسال چاپ و صدور دفترچه کاغذی عملاً متوقف شد و به سمتی پیش می‌رویم که دفترچه درمان حذف خواهد شد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: این مساله به منزله عدم استفاده از دفترچه‌هایی که دست مردم است نیست و افرادی که دفترچه دارند همچنان می‌توانند از برگ‌های آن استفاده کنند.
دیری ادامه داد: در این طرح چنانچه سیستم با قطعی مواجه شد بر اساس دستورالعمل خدمات به صورت کاغذی انجام می‌شود و با قید کد ملی فرد بیمه شده، فرد می‌تواند آن کاغذ را به داروخانه و مراکز درمانی برده و خدمات دریافت کند.
وی ادامه داد: چنانچه بیمه شده بنا به هر دلیلی نتواند از بیمه استفاده کند، می‌تواند مشکل خود را با تلفن ۱۴۲۰ و یا مراجعه به سایت www.۱۴۲۰.ir گزارش دهد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از اجرای طرح درمان رایگان افراد بالای ۶۵ سال خبر داد و گفت: این رنج سنی چون معمولاً نیاز به درمان بیشتری دارند قرار است به آنها خدمات رایگان ارائه شود.
دیری همچنین از اجرای طرح ۳۰۷۰ خبر داد و اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح تبدیل ۳۰ خدمت حضوری به ۳۰ خدمت غیرحضوری برای کاهش سالانه ۷۰ میلیوین مراجعه حضوری به سازمان تأمین اجتماعی است.
وی بیان کرد: در حال حاضر از ۳۰ خدمت این طرح ۲۳ خدمت رونمایی شده و امیدواریم تا پایان سال هفت خدمت دیگر نیز رونمایی شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به بخشنامه موضوع معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان پنج نفر کارگر گفت: به منظور بهره مندی شناورها و لنج های صیادی و باری از تسهیلات قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایی که حداکثر پنج نفر کارگر است، شناورها و لنج های صیادی و باری که تا قبل از صدور بخشنامه مشمول معافیت موضوع قانون مزبور شده‌اند، در صورت تعویض بدنه ارتقاء کیفیت شناور و یا جابه‌جایی و انتقال از شهری به شهر دیگر با احراز سایر شرایط مقرر در قانون و آیین نامه اجرایی مربوط می‌توانند کماکان از تسهیلات مقرر در قانون معافیت ازپرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان پنج نفر کارگر برخوردار شوند.
دیری افزود: در صورت نقل و انتقال شناورها و لنج های صیادی و باری که از تسهیلات این قانون برخوردار بوده‌اند، کارفرمایان جدید نیز کماکان از معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی بهره مند خواهند بود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar