مهر/ مدیرسلامت و محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: کرونای انگلیسی ۳۰ درصد خطرناک‌تر و کشنده‌تر از ویروس اولیه است و باید با مراقبت‌های بهداشتی این مرحله را با موفقیت سپری کنیم.

صامت صالحیان، مدیرسلامت و محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: بعد از گذشت یک سال از شیوع بیماری کرونا در کشور و استان اردبیل، شرایط متفاوتی را بعد از تعطیلی‌های گسترده در سطح صنوف و فعالیت‌های مختلف اجتماعی پشت سر می‌گذاریم و امیدواریم در اسفند امسال وارد مرحله سخت کنترل بیماری کرونای انگلیسی نشویم.
وی تصریح کرد: هر چند در یک سال اخیر تجربیات بسیار زیادی را در مورد کرونا و همزیستی با این ویروس خطرناک پیدا کردیم اما کوچک‌ترین غفلت ما می‌تواند بزرگترین آسیب و تهدید را به همراه داشته باشد به طوری که ما نگران تجمعات بازار شب عید هستیم و اگر هموطنان رعایت نکنند، وارد پیک چهارم بیماری با اوضاع خطرناک خواهیم شد.
از ورود افراد بدون ماسک به مراکز خرید ممانعت می‌شود
مدیر سلامت و محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ما از اصناف استان خواسته‌ایم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه ورود افراد بدون ماسک را به این مجموعه‌های خرید ندهند و حتی در ورودی بازارها و پاساژها قرار شده ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به اندازه کافی توزیع شده و مردم از آن استفاده کنند.
صالحیان به خطرناک بودن ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی اشاره کرد و افزود: بر اساس تحقیقات جامع انجام شده، شیوع و همچنین خطرناک بودن این ویروس ۳۰ درصد بیشتر از ویروس اولیه است و ما توصیه می‌کنیم هموطنان در محیط‌های بیرون از ۲ ماسک پارچه‌ای و سه لایحه استفاده کنند چرا که این فرآیند ۹۶ درصد در پیشگیری از شیوع کرونای انگلیسی مؤثر خواهد بود. 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today