ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تکذیب شایعات منتشرشده مبنی بر گزارش ابتلا به ویروس کرونا جهش یافته انگلیسی در استان، گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کرونا انگلیسی در این استان مشاهده و گزارش نشده است.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان در این باره اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۹ مورد بود که از این تعداد ۳۴ نفر در بخش عادی بستری شدند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ۱۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی  ۲۹ بیمار وخیم گزارش شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار متوفیان کرونا در این استان به یک هزار و ۵۱۰ نفر رسید.
طاهری ادامه داد: همچنین با شناسایی سه بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۳۸۲ نفر افزایش یافته است.
وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۷۳، بهار ۶۰۳، تویسرکان ۶۶۲، رزن ۴۵۰، درگزین ۱۹۷، فامنین ۱۸۲ و کبودراهنگ ۶۶۶ نفر بوده است.
طاهری افزود: همچنین یک هزار و ۹۱۲ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۴۴ نفر در نهاوند و سه هزار و ۹۲۰ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today