ایسنا/ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تکاوران پلیس استان با متلاشی کردن یک باند مسلح قاچاق ضمن دستگیری پنج سوداگر مرگ، یک تن و ۱۶۷ کیلو مواد مخدر را کشف کردند.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ابراز کرد: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های ایرانشهر و مهرستان با اشراف اطلاعاتی به سرنخ هایی مبنی بر قاچاق محموله سنگین مواد مخدر، از شهرستان مهرستان به ایرانشهر دست یافتند.
وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر، پس از چند شبانه روز تلاش گسترده میدانی و رصد مناطق صعب العبور سرانجام اعضای این باند را که با یک وانت تویوتا و یک دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در محور مهرستان به ایرانشهر بودند شناسایی و آنها را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از طی مسافتی در یکی از مناطق کوهستانی اعضای این باند مسلح قاچاق مواد مخدر در حلقه محاصره تکاوران پلیس گرفتار و درگیری مسلحانه آغاز شد.
طاهری عنوان کرد: در این درگیری نفس گیر که یک ساعت ادامه داشت با مجاهدت و جانفشانی تکاوران پلیس، یک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و پنج قاچاقچی دیگر دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در بازرسی از خودروهای توقیفی از قاچاقچیان یک تن و ۱۶۷ کیلو و ۱۲۵ گرم مواد افیونی را شامل ۷۰۵ کیلو و ۶۵۰گرم حشیش، ۴۳۳ کیلو و ۴۷۵ گرم تریاک و ۲۸ کیلو گرم هروئین، به همراه دو قبضه سلاح کلاش با ۸۶ فشنگ و یک قبضه کلت کمری با ۶ فشنگ مربوطه کشف کردند.
وی با تأکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق مواد مخدر، گفت: غیور مردان نیروی انتظامی استان با هوشیاری کامل در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق مواد مخدر حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمان سوز از هیچ گونه تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today