باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: سه هزار و ۳۴۱ نفر در این شهرستان در سه بخش دانش‌آموزی، مروج و محافظ، همیار طبیعت هستند.

علی اکبر عباسی راد، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان اظهار کرد: سه هزار و ۱۸۵ نفر از همیاران طبیعت در شهرستان دانش‌آموز، ۱۱۰ نفر مروج و ۴۶ نفر محافظان طبیعت هستند که در طول سال با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری همکاری دارند.
وی اضافه کرد: آموزش، ترویج و مشارکت مردمی می‌تواند در حفظ منابع طبیعی یاری‌رسان باشد که مهمترین دستاورد این ارتباط، تعامل موثر با مجریان و همیاران طبیعت و تبادل اطلاعات جهت افزایش کمی و کیفی حفاظت از منابع طبیعی است.
عباسی بیان کرد: طرح همیاران طبیعت، طرحی مهم و اساسی است که در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری برای استفاده از توان عمومی برای حفاظت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی اجرا می‌شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان ادامه داد: در این راستا به نیرو‌های مردمی به ویژه همیاران طبیعت آموزش لازم در خصوص حفظ، احیا، توسعه منابع طبیعی، ترویج و تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی ارایه می‌شود.
وی تصریح کرد: سامانه همیاران طبیعت جهت جذب و ساماندهی همیاران اقدام به ثبت نام از علاقه‌مندان کرده است که عموم مردم و علاقه‌مندان به طبیعت، می‌توانند با مراجعه به سامانه همیار طبیعت به نشانی hamyartabiat.frw.ir نسبت به ثبت نام و دریافت کارت اقدام کنند تا پس از ارائه آموزش‌های لازم بتوانند یاری رسان این اداره در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی باشند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today