مهر/ ۵۹ زندانی به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان کرمانشاه آزاد شدند.

بعد از ظهر امروز مراسم آزادی ۵۹ زندانی با حضور نماینده ولی فقیه، رئیس کل دادگستری، مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.
آزادسازی ۵۹ زندانی و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان کرمانشاه میسر شد.
پرویز توسلی زاده در این مراسم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه این تعداد زندانی برازنده نظام اسلامی نیست، اظهار کرد: در سند تحول قضائی یک فرایند جدید و بر اساس مشی انسانی و اسلامی پایه‌ریزی شده که در آن کاهش جمعیت کیفری به خوبی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: هزینه‌های ناشی از زندانی کردن افراد از جمله هزینه‌های مادی، معنوی و عاطفی که برای فرد زندانی و جامعه ایجاد می‌شود قابل توجه بوده و به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری  و موضوعات مطرح شده از سوی رئیس قوه قضائیه، تا جایی که ممکن است از زندانی کردن افراد باید جلوگیری کرده و زندان را محلی برای مجرمین خطرناک قرار خواهیم داد، زیرا که امنیت اجتماعی از اولویت‌های کاری دستگاه قضا است.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم، به سازش کشاندن دعاوی کم اهمیت و مصالحه در اختلافات خانوادگی از برنامه‌های دادگستری این استان برای کاهش جمعیت کیفری است.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today