ایرنا/ استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه پیک چهارم کرونا در پیش است، گفت: شهرداری‌های استان زمینه لازم برای مقابله با این پیک و جلوگیری از شیوع این بیماری را فراهم کنند.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه روز یکشنبه در نشست با شهرداران استان در سرسرای شهدای استانداری کرمانشاه، اظهار داشت: شهرداران باید در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرها به صورت ویژه ورود پیدا کنند.
وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی اکنون توسط مردم استان زیر ۵۰ درصد است، گفت: باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه شهرها به بالای ۸۵ درصد برسد.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه شهرداری‌ها باید نظارت دقیقی بر رعایت سیستم حمل و نقل عمومی شهر داشته باشند، تصریح کرد: امسال برپایی المان‌هایی که منجر به تجمع مردم در ایام نوروز شود، ممنوع است.
کرونا انگلیسی در راه کرمانشاه
وی با اشاره به شناسایی ویروس کرونای انگلیسی در استان خوزستان، گفت: اگر خدای نکرده این ویروس به استان ایلام برسد، شک نکنید به سرعت به کرمانشاه وارد می شود.ا
ستاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید پیش بینی های لازم برای رویارویی با این بیماری انجام شود، اظهار داشت: تاکنون سه پیک کرونا را پشت سر گذاشتیم و اکنون در آستانه پیک چهارم این بیماری هستیم.
بازوند با بیان اینکه کرونای انگلیسی می تواند بسیار مشکل ساز باشد، گفت: این نوع ویروس همه گیری فراوانی دارد و هیچ فردی را در امان نمی گذارد.
وی به موضوع واکسیناسیون اشاره کرد و افزود: واکسیناسیون همگانی زمان بر است و تا زمانی که جامعه به سطح ایمنی قابل قبولی در بحث واکسیناسیون برسد باید پروتکل ها با جدیت تمام رعایت شوند.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود به مشکلات مالی شهرداری ها اشاره کرد و گفت: برای کمک به شهرداری ها در این شرایط از طریق وزارت کشور پیگیر هستیم تا اعتبارات لازم برای پرداختی پرسنل را تامین کنیم. 

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today