ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در پی بارش سنگین برف در ۲ روز اخیر راه ارتباطی ۴۸۱ روستا در استان مسدود شده بود که با تلاش راهداران تاکنون راه ارتباطی ۴۳۶ روستا بازگشایی شده و تردد در آنها در جریان است.

کلیم‌الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اعلام این خبر اظهار کرد: راهداران تلاش می‌کنند تا راه‌ ارتباطی ۴۵ روستای باقیمانده در شهرستان‌های اردبیل، بیله‌سوار، مشگین‌شهر، گرمی، کوثر و نیر را امروز بازگشایی کنند و از فردا راه‌های ارتباطی تمامی روستاهای استان باز خواهد شد.
وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارش برف در شهرستان‌های اردبیل، بیله سوار، مشگین‌شهر، گرمی، نیر و کوثر به ثبت رسیده است، اظهار کرد: اولویت راهداری برف روبی جاده‌های اصلی و فرعی است و بعد از برفروبی آنها راه‌های روستایی برفروبی و بازگشایی می‌شود.
وی بیان کرد: بدنبال بارش برف ماموران راهداری نمک‌پاشی و برفروبی در جاده‌های استان را آغاز کرده‌اند و امسال برای بازگشایی جاده‌های استان ۲۸ هزار تن شن و نمک خریداری و در انبارها و راهدارخانه‌ها ذخیره شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: ۲۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین با ۴۲۰ نیروی انسانی در قالب ۸۰ گروه راهداری جهت انجام عملیات برفروبی و بازگشایی در محورها و گردنه‌های استان اردبیل مستقر هستند.
وثوقی با تقدیر از همکاری و تلاش پلیس راه، هلال احمر، اورژانس جاده‌ای و سایر نیروهای امدادی از استقرار گروه‌های راهداری در تمام جاده‌های استان خبر داد و گفت: با تلاش همکاران این اداره کل تاکنون هیچ مورد خاصی از گرفتار شدن مسافران در مناطق کوهستانی و سخت‌گذر گزارش نشده است.
 
 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today