ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بستری ۱۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و ۵۷ بیمار در بخش عادی مختص به بیماران کرونایی در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود خبر داد.

احسان بینش، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه در ۷۲ ساعت گذشته ۹۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی شناسایی شد، اظهار کرد: شمار مبتلایان از آغاز همه‌گیری تاکنون در شرق استان سمنان با احتساب موارد جدید به هفت هزار و ۲۲۰ تن رسید.
وی از روند افزایشی موارد بستری، سرپایی و تست مثبت در شهرستان شاهرود خبر داد و گفت: با بالا رفتن این موارد از سه روز گذشته در رنگ بندی جدید از نظر سطح هشدار بیماری کووید19، این شهرستان به رنگ نارنجی در آمد.
بینش با بیان اینکه در روزهای آینده به احتمال فراوان تعداد موارد بستری افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: باید محدودیت‌های جدید با توجه به وضعیت کنونی شهرستان شاهرود اعمال گردد به همین خاطر از مردم درخواست می‌شود به مانند گذشته با صبر و حوصله ما را یاری کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را مهمترین راه کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خواند و افزود: با توجه به اینکه امروزه بیشتر مردم از ماسک استفاده می کنند، انتقال ویروس‌هایی غیر از کرونا بسیار کم است، بنابراین هر علایمی تنفسی حتی خفیف، سرفه، تب و گلو درد به منزله ابتلا به ویروس کرونا است، فرد بیمار باید قبل از مراجعه به پزشک و تست خود را قرنطینه کند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today