ایرنا/ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه استان در بهمن ماه امسال ۵۲ درصد بود که در مقایسه با ماه قبل از آن ۳.۶ درصد افزایش یافته است.

رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی اظهار کرد: نرخ تورم نقطه به نقطه کل خانوار خراسان رضوی طی بهمن ماه در نقاط شهری استان ۴۹.۵ و در نقاط روستایی استان ۶۱.۷ درصد بود که نسبت به ماه قبل از آن در نقاط شهری ۳.۳ و در نقاط روستایی ۴.۸ درصد افزایش داشت.
وی ادامه داد: نرخ تورم بهمن ماه امسال در کل خانوارهای خراسان رضوی سه درصد بود که نسبت به ماه قبل از آن ۱.۴ درصد افزایش داشت، این شاخص برای خانوارهای شهری استان ۲.۸ و برای خانوارهای روستائی ۳.۷ درصد بود که در نقاط شهری و روستایی ۱.۴ درصد افزایش داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به بهمن ماه سال جاری نیز در کل خانوارهای این استان ۳۳.۳ درصد بود که نسبت به ماه قبل از آن ۲.۷ درصد افزایش داشت اما این شاخص برای خانوارهای شهری استان ۳۱.۹ و برای خانوارهای روستائی ۳۸.۷ درصد بود که به ترتیب ۲.۵ و ۳.۲ درصد افزایش داشته است.
جمشیدی افزود: تورم نقطه به نقطه کل خانوار خراسان رضوی در بهمن ماه امسال در گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات ۷۵، پوشاک و کفش ۶۵.۵، گروه مسکن ۱۶.۳ و گروه بهداشت و درمان ۳۱.۳ درصد بود اما این ارقام برای کشور به ترتیب ۶۶.۸، ۴۹.۷، ۲۸.۱ و ۳۷.۸ درصد بود.
وی ادامه داد: شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای خراسان رضوی طی بهمن ماه امسال ۲۸۷.۷، مناطق شهری ۲۷۶.۳ و مناطق روستائی ۳۳۷.۲ بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar