ایرنا/ استاندار البرز گفت: موانع ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان طالقان با پیگیری های مستمر برطرف شد.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز اظهار کرد: این  شهرستان  فاقد بیمارستان  بوده و  ساخت مرکز درمانی مجهز از مطالبات دیرینه مردم منطقه محسوب می شود.
وی ادامه داد:  برهمین اساس طبق پیگیری ها، مرکز عمران، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی کشور با رفع موانع ساخت این بیمارستان موافقت کرد.
شهبازی یادآور شد: بیمارستان طالقان در محدوده اراضی دانشگاه آزاد اسلامی در دست ساخت قرار گرفته است.
استاندار البرز اظهار داشت: مراحل اولیه اخذ موافقت برای احداث این بیمارستان طی مکاتبات و پیگیری های حضوری محقق شده و جانمایی لازم صورت گرفته است.
وی افزود: اکنون طی رایزنی با رییس مرکز عمران، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی دستور واگذاری این ملک دریافت شد و در انتظار اعلام قیمت از سوی دانشگاه هستیم که مقرر شد ظرف ۴۸ ساعت اعلام کنند.
شهبازی گفت: دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز برای استقرار تجهیزات و نیروی انسانی لازم پس از ساخت بیمارستان اعلام آمادگی کرده است.
همچنین مهدی عباسی رئیس مرکز عمران، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی نیز در ادامه این جلسه گفت: انگیزه، جدیت و تلاش دلسوزانه استاندار البرز، نگاه و مساعدت بنده را به سمت ساخت بیمارستان طالقان و گره‌گشایی از پروژه راه‌سازی این استان معطوف کرد.
وی اضافه کرد: بر این اساس نهایت همراهی را با تمامی پیشنهادات و اقدامات البرز در راستای توسعه استان و رفع موانعی که دانشگاه در آن دخیل است، خواهیم داشت.
عباسی گفت: برای واگذاری ملک دانشگاه آزاد به بیمارستان هیچ مشکلی نداریم، همچنین موافق تعریض بلوار جمهوری با بهره‌برداری از اراضی مربوط به دانشگاه هستیم.
کلنگ بیمارستان ۳۲ تختخوابی طالقان اوایل امسال با حضور استاندار البرز و رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ۱۶ تیرماه امسال به زمین زده شد.
قرار است این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع و با زیربنای ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع با بخش‌های اورژانس، داخلی، زنان، عفونی و اتاق عمل ساخته شود.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday