باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول علت ابتلای یکی از شهروندان دزفول به کرونای انگلیسی و فوت آن را شرکت در مراسم ترحیم عنوان کرد.

علی قمیشی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول خواستار لغو همه مراسم ترحیم شد و گفت: علت ابتلای یکی از افراد مبتلا به کرونای انگلیسی در شهرستان، شرکت در مراسم ترحیم بوده است.
او افزود: این فرد با شرکت در مراسم فاتحه خوانی به کرونای انگلیسی مبتلا شده و ۲ نفر دیگر از افراد خانواده خود را نیز درگیر کرده است.
قمیشی با توصیه مردم به شرکت نکردن در تجمع‌ها بیان داشت: درصد زیادی از ریه‌های افراد مبتلا به کرونای انگلیسی در دزفول گرفتار شده البته وضعیت عمومی آن‌ها بحرانی نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه علت ابتلای فرد دیگر به کرونای جهش یافته نیز مشخص نیست و برخورد خاصی در او مشاهده نشده و ممکن است این ویروس در یک جمع کوچک منتشر شده باشد، ادامه داد: کرونای انگلیسی ممکن است در برخورد‌های عادی نیز منتشر شود، به همین دلیل تیمی در فرودگاه و پایانه مسافربری دزفول مستقر و از مسافران تست گرفته می‌شود تا زنجیره انتقال ویروس قطع و گردش آن در استان متوقف شود.
به گفته قمیشی، ۵ مرکز نمونه گیری ۱۶ ساعته در دزفول برای آزمایش افراد مشکوک به کرونا فعال است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today