باشگاه خبرنگاران/ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با اضافه شدن ۲۰ کرونایی دیگر در استان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۷ هزار و ۷۰۴ نفر رسید.

محمد هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان و عضو ستاد کرونا سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با افزوده شدن ۲۰ کرونایی دیگر در استان شمار مبتلایان به این ویروس به۲۷ هزار و ۷۰۴ نفر رسید.
وی گفت: هم‌اینک ۵۳ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند.
هاشمی ادامه داد: همچنین ۱۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان تا کنون به یک هزار و ۱۶۴ نفر رسیده است.
وی اظهار کرد: از مردم عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.
هاشمی بیان کرد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروری است شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: با وجود به ثمر نشستن طرح‌های پیشگیرانه و با وجود اینکه از روند کاهشی موارد ابتلا، موارد بستری و موارد فوت ناشی از بیماری خوشحال و خرسندیم، اما بشدت نگران ورود استان به موج بعد همه گیری کرونا نیز هستیم.
وی شیوع جهانی ویروس کرونای جهش یافته و در راس آن‌ها ویروس موسوم به ویروس انگلیسی را مهمترین تهدید سلامت مردم عنوان کرد و گفت: انگلیسی‌ها در روز‌های نخست شناسایی این ویروس جهش یافته اعلام کردند که قدرت انتقال این ویروس بیشتر از نوع قبلی است، اما هم‌اینک مطمئن شده‌ایم که این ویروس بریتانیایی هم به‌شدت واگیردار است هم میزان بیماریزایی و کشندگی بیشتری دارد و هم محدود به یک گروه سنی خاص نیست و افراد جوانتر و سالم‌تر جامعه را هم قربانی می‌کند.
هاشمی عادی انگاری را دومین خطر در برخورد با رویداد‌های آینده خواند و افزود: مردم ما در یکسال اخیر سختی‌ها و مشکلات متعددی را به خاطر انطباق سبک زندگی خود با دستورالعمل‌های بهداشتی متحمل شده‌اند و اعضای نظام بهداشت و درمان هم طبیعتا این دشواری‌ها را درک می‌کنند و تجربه کرده‌اند، اما هنوز هم باید به مقاومت خود در برابر این همه گیری ادامه دهیم تا تلفات کمتری داشته باشیم.


آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today