ایلنا/ آتش سوزی که تمام هستی اهالی روستای کپرنشین بخش کشیکور را به خاکستر تبدیل کرد، باعث بی خانمانی مردم مظلوم این روستا شد.

آتش سوزی مرغان کور از توابع دهستان مچان بخش کیشکور شهرستان سرباز ۱۲ کپر را دچار آتش سوزی و بی سرپناهی تعدادی خانواده شد که شرایط را از آنچه که بود برایشان سخت‌تر کرد. 
ظهر ۲۵ بهمن ماه امسال بر اثر اتصال برق یکی از منازل مسکونی کپری این روستا آتش گرفت و چون تمام خانوارها کپرنشین بوده و کپرها نزدیک به هم هستند مجموعاً ۱۲ کپر استراحت، خواب و آشپزخانه یکی پس از دیگری در آتش سوختند.
تمام اثاثیه این خانوارها از جمله کولر گازی، یخچال، لوازم گرمایشی، پوشاک و لباس، مواد غذایی، شناسنامه و سایر مدارک هویتی، وجه نقد، موتورسیکلت، حدود ۱۰۰ کیلوخرما(به ارزش ۵۰ میلیون تومان) و غیره تبدیل به خاکستر شدند.
یاسر ملک رئیسی، بخشدار کیشکور در این باره گفت: روستای کپری مرغان کور بر اثر اتصال برق دچار آتش سوزی شدند. ابتدا یک کپر آتش می گیرد و در ادامه بر اثر وزش باد مابقی کپرها نیز دچار آتش سوزی می شوند و در کل ۱۲ کپر در این آتش سوزی از این رفت.
وی ادامه داد: آتش سوزی به گونه رخ می دهد که اهالی روستا حتی فرصت نمی کنند وسایل‌شان را از کپر خارج کنند و تمامی وسایل زندگی شان از بین رفته است.
ملک رئیسی ادامه داد: روز بعد از حادثه با تیم امدادی هلال احمر به این روستا رفتیم و برایشان اسکان موقت برپا کردیم و مواد غذایی و پتو و وسایل گرمایشی در اختیارشان قرار دادیم.
بخشدار کیشکور گفت: این منطقه بسیار صعب العبور است و هیچگونه آنتن دهی در آنجا وجود ندارد. روزی که این حادثه رخ داده بود اهالی روستا نتوانسته بودند با پایگاه آتش نشانی تماس بگیرند و چند نفری تا شب طول کشید که خودشان را برای کمک گرفتن به مرکز بخش برسانند.
ملک رئیسی در ادامه گفت: این روستا به لحاظ زیر ساخت های جاده ای و تامین آب شرب مشکل دارد. در بخش کیشکور ۵۴ روستا وجود دارد که راه‌های مواصلاتی همگی آنها با مشکل روبرو است. زیرساخت‌های برق این روستاها نیز مشکلات بسیاری دارد و به دلیل کمبود فضای آموزشی دختران روستا مجبورند ترک تحصیل کنند  البته یک  خوابگاه در مرکز بخش هست که این خوابگاه نیز  مهرماه ۱۴۰۰ آماده بهره برداری است. تاکنون دختران این مناطق به دلیل کمبود فضا و بعد مسافت برای رفت وآمد به مدرسه ترک تحصیل کرده اند.
همچنین فرامرز دانش، فرماندار سرباز در این باره اظهار کرد: برای اهالی این روستا توسط خیرین یخچال و کولر و مابقی اسباب منزل تهیه شده که قرار است تا چند روز دیگر از شهرهای ایرانشهر به سرباز ارسال  شوند. چادر هم برای اسکان شان برپا شده است.
وی گفت: بنیاد مسکن را نیز مکلف کردیم محلی برای اسکان جدید اهالی این روستا در نظر بگیرد و با همکاری امور عشایری ۳۰ میلیون بلاعوض و ۵۰ میلیون نیز تسهیلات برای ساخت خانه پرداخت کند.
دانش عنوان کرد: این منطقه به دلیل کوهستانی بودن خیلی فضایی برای ساخت و ساز خانه های روستایی ندارد، ولی به‌زودی مکان مناسبی را پیدا خواهیم کرد.
گفتنی است؛ اهالی این روستای کپر نشین ۹ خانوار هستند که در آتش سوزی اخیر همه زندگی شان را از دست داده اند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today