فارس/ با حکم استاندار خراسان‌جنوبی در جلسه ستاد انتخابات این استان، اعضای ستاد انتخابات منصوب شدند.

حمید ملانوری، استاندار خراسان‌جنوبی شامگاه گذشته با بیان این مطلب در جلسه ستاد انتخابات استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در آستانه برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا و در برخی از حوزه‌های انتخابیه مجلس خبرگان رهبری هستیم و بر اساس برنامه تعیین‌شده، الان زمان شکل‌گیری ستادهای انتخابات در استان‌هاست.
وی به موضوع تعیین سرنوشت مردم در سایه دموکراسی به‌عنوان یکی از شعارهای بزرگ انقلاب اشاره کرد و گفت: در طول سال‌های گذشته، شاهد برگزاری انتخابات‌های بزرگی بوده‌ایم و امروز نیز در شرایط حساس جهانی و سخت کرونایی در آستانه انتخاباتی سرنوشت‌ساز قرار داریم.
استاندار خراسان‌جنوبی تصریح کرد: مردم با دادن رأی آری به جمهوری اسلامی انتخابات‌ را شروع کردند و تا امروز ۳۷ انتخابات در کشور با مشارکت بالای مردم برگزارشده زیرا سرنوشت مردم باید با رأی خود آن‌ها رقم بخورد.
ملانوری انتخابات سال آینده را بسیار مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: در پی این انتخابات، شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌عنوان پارلمان‌های محلی شکل می‌گیرند که شاید یکی از مهم‌ترین جایگاه‌های استقرار حکومت مردمی است چراکه مردم در جوامع روستایی، عشایری و شهری، نخبگان خود را انتخاب نموده، سرنوشت چهارساله توسعه و عمران محلی خود را به آن‌ها می‌سپارند.
وی با اشاره به جایگاه ارزشمند شوراهای اسلامی شهر و روستا، اضافه کرد: شوراهای اسلامی به لحاظ قانونی و دینی و در فرهنگ ایرانی جایگاه بسیار ارزشمندی دارند، زیرا تبلور ارزش شور و مشورت و خرد جمعی هستند.
استاندار خراسان‌جنوبی شوراهای اسلامی شهر و روستا را حلقه وصل بین مردم و نظام دانست و گفت: جایگاه شور و مشورت و کار شورایی هم در اعتقادات دینی و هم در قانون ما از جایگاه رفیعی برخوردار است.
ملانوری ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری به جهت راهکاری برای انتخاب بزرگ‌ترین مدیر اجرایی کشور، اهمیت بسزایی دارد و مردم پای صندوق‌های رأی می‌آیند تا مدیریت اجرایی کشور از دولتی به دولت دیگری با برنامه‌های جدید منتقل گردد.
وی با تأکید بر اینکه قوه مجریه بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است، تصریح کرد: در راستای برگزاری انتخابات، دو موضوع ورود نخبگان به عرصه رقابت‌ها و مشارکت حداکثری مردم، همواره در کلام حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مورد تأکید است.
رأی مردم در دیدگاه رهبری از ارزش بالایی برخوردار است
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص حق‌الناس بودن رأی مردم گفت: بر اساس نظر ایشان، رأی و نظر مردم از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و باید در جهت حفظ و حراست آن کوشید.
ملانوری به اهمیت برگزاری این دوره از انتخابات اشاره کرد و گفت: این دومین انتخابات مهمی است که پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی در طلیعه گام دوم انقلاب برگزار می‌کنیم.
وی با تأکید بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری در همه دوره‌ها مهم بوده خاطرنشان کرد: برآورده کردن نیازها در کشور به عهده قوه مجریه است و این قوه به عنوان مجری قانون قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده، توسط شورای نگهبان تأیید می‌شود را اجرا می‌نماید.
همچنین طی احکام جداگانه‌ای «محمد حسینی» معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار به‌عنوان رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات استان، «شهرام حیدرزاده» مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری به‌عنوان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات، «عباسعلی ملکی» مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری به‌عنوان رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات، «احمد علیزاده بیرجندی» مدیرکل حراست استانداری به‌عنوان رئیس کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات و «محمدرضا دبیری» مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری به‌عنوان رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات معرفی شدند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today