رکنا/ درگیری میان مرزبانان و قاچاقچیان روز گذشته در مرز تایباد سبب شد 2 سوداگر مرگ به هلاکت برسند.

از اوایل بامداد یکشنبه، صدای تیراندازی‌های گسترده در بخش‌هایی از مرزهای ایران و افغانستان در شهرستان تایباد، خواب را از چشم مرزنشینان گرفت. این تیراندازی‌ها که تا چند ساعت ادامه داشت، در نهایت به انتها رسید و سکوت و آرامش را دوباره مهمان مرزهای کشور کرد.
سردار مجید شجاع، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی در این باره گفت: مرزبانان هنگ مرزی تایباد، با دستیابی به اطلاعاتی متوجه شدند که سودجویان قصد وارد کردن یک محموله موادمخدر را به کشور دارند.
وی افزود: مرزبانان با بررسی دقیق مرزها توانستند مسیر احتمالی اعضای این باند را شناسایی کنند و با حضور در همان نقطه به انتظار سوداگران مرگ به کمین نشستند.

درگیری مرگبار در مرز تایباد روز گذشته رخ داد
فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: بامداد یکشنبه پس از ساعت‌ها انتظار، قاچاقچیان به منظور نفوذ به خاک کشور، وارد مرزهای ما شدند که در همان گام‌های ابتدایی متوجه شدند در کمین مرزبانان گرفتار شده‌اند.
شجاع با اشاره به مسلح بودن قاچاقچیان بیان کرد: سوداگران مرگ بلافاصله اقدام به تیراندازی به سمت مرزبانان کردند که با آتش سنگین نیروهای مرزبانی استان زمین‌گیر شدند.
وی با اشاره به اینکه این عملیات ساعاتی به درازا کشید، خاطرنشان کرد: قاچاقچیان که دیدند توان مقابله با مرزبانان را ندارند، در تاریکی شب با استفاده از پستی و بلندی‌های مرزی و نزدیکی به مرز، به سمت خارج از کشور گریختند.
فرمانده مرزبانی خراسان رضوی درباره کشفیات و نتایج این عملیات مقتدرانه اظهار کرد: در نتیجه پاک‌سازی محل‌های درگیری مشخص شد که 2 نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسیده‌اند.
شجاع ادامه داد: در ادامه عملیات پاک‌سازی محل درگیری، 30 کیلوگرم هروئین فشرده، 3 کیلوگرم تریاک و 950 گرم شیشه نیز کشف شد.

 
 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar