تسنیم/ معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: از امروز سفر مردم قزوین به استان‌های جنوبی و شمالی کشور ممنوع است تا از انتشار و شیوع کرونا به ویژه کرونای جهش‌یافته جلوگیری شود.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به وضع ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های جدید کرونایی در استان قزوین به ویژه در 2 هفته آینده اظهار داشت: از امروز سفر مردم استان قزوین به استان‌های جنوبی و شمالی کشور ممنوع است تا از انتشار و شیوع کرونا به ویژه کرونای جهش‌یافته جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: پلیس راه موظف است هر گونه خودرویی که به قصد مسافرت به جنوب و شمال کشور از استان قزوین خارج می‌شود را متوقف کند و جریمه یک میلیون تومانی از صاحب خودرو اخذ کند. چرا که این خودروها مسافری به نام کرونا را هم به سایر نقاط منتقل کرده و در سطح کشور پراکنده می‌کنند. به همین خاطر از هم‌استانی‌ها می‌خواهیم که به هیچ‌عنوان به جنوب و شمال کشور سفر نکنند.
حبیبی علت ممنوعیت به استان‌های شمالی و جنوبی کشور را تعدد شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی در این مناطق دانست و ادامه داد: امروز استان خوزستان در وضعیت قرمزرنگ کرونایی است و اغلب شهرهای استان‌های گیلان و مازندران در وضعیت نارنجی و به شدت آلوده به کرونا هستند.
وی یادآور شد: در شرایط فعلی مرزهای ورودی به استان‌های خوزستان و همچنین مبادی ورودی به شهرهای استان خوزستان با مصوبه ستاد کرونای ملی مسدود شده است.
فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای استان قزوین با تاکید بر خطرناک بودن سفرها در شرایط کنونی به خاطر چرخش کرونای انگلیسی در سطح کشور گفت: با توجه به قدرت بالای سرایت و کشندگی کرونای جهش‌یافته نباید با اهمیت دادن بی‌دلیل به تفریح و مسافرت مرگ را به هموطنان و هم‌استانی‌ها هدیه دهیم.
حبیبی افزود: متاسفانه قدرت شیوع کرونای انگلیسی 70 درصد از کرونای چینی بیشتر است و ایجاد ازدحام جمعیتی در موج مسافرت‌های نوروزی و پیش از نوروز می‌تواند محمل مناسبی برای انتقال این ویروس وحشی و چموش باشد؛ بنابراین در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و ممنوعیت سفر به شمال و جنوب کشور با جدیت ورود کرده و با خاطیان در هر پست و مقامی برخورد خواهیم کرد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today