باشگاه خبرنگاران/ استاندار هرمزگان گفت: به منظور کاهش و پیشگیری از وقوع جرم گشت ویژه مقابله با سرقت، گشت‌های انتظامی محله محور و ۱۵ کارگروه ویژه در سطح شهر بندرعباس فعال هستند.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان اظهار کرد: با اقدام‌های موثر و پیشگیرانه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، وقوع سرقت‌های کلان و مسلحانه در استان امسال ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه به منظور کاهش و پیشگیری از وقوع جرم گشت ویژه مقابله با سرقت، گشت‌های انتظامی محله محور و ۱۵ کارگروه ویژه در سطح شهر بندرعباس فعال هستند، افزود: بیشترین آمار سرقت متعلق به شهرستان‌های بندرعباس و میناب است.
رئیس شورای تامین استان هرمزگان گفت: مهاجر پذیربودن، استقرار مراکز اداری و تجاری بزرگ و وجود معتادان متجاهر از جمله دلایل افزایش سرقت در شهر بندرعباس است.
همتی افزود: از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال ۹۵ درصد از کل جرایم سرقت در استان کشف شد.
سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی هرمزگان نیز در این نشست با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت فرمانداران، دهیاران و شورا‌های اسلامی به منظور کاهش وقوع جرم، گفت: نقش صدا و سیما، رسانه‌ها و ائمه جمعه و جماعت در آگاهی‌سازی مردم بسیار مهم است و باید از طریق تریبون‌های مختلف این آموزش‌ها به مردم ارائه شود.
علی صالحی، رئیس کل دادگستری هرمزگان نیز با قدردانی از اقدامات ارزنده و شایسته نیروی انتظامی در خصوص مقابله با جرایم به‌ ویژه سرقت، گفت: وضعیت استان طبق گزارش‌های دریافتی و با توجه به اقدامات خوب صورت گرفته در زمینه پیشگیری، مقابله و کشف جرایم بسیار امیدوار کننده است.
وی با بیان اینکه سیاست کلان دستگاه قضایی در برخورد با تکرار سرقت، سرقت‌های کلان، مسلحانه و سرقت به عنف، سیاست مسامحه نیست، افزود: پرونده‌های مربوط به سرقت در شعبه‌های ویژه بررسی می‌شوند و در صورت وقوع هر یک از این جرم ها، شدیدترین برخورد قضایی اعمال خواهد شد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today