مهر/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دمای هوای نیمه شمالی سیستان و بلوچستان از چهارشنبه با نفوذ توده هوای سرد به استان بین ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش می یابد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ابراز کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی وزش باد شدید و گردوخاک ابتدا از ظهر سه شنبه تا پنج شنبه از سمت غرب نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد و از اواخر وقت چهارشنبه از جهت شمال نفوذ می‌کند.
وی افزود: از چهارشنبه با توجه به نفوذ توده هوای سرد به سیستان و بلوچستان علاوه بر خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی، دمای هوا نیز در نیمه شمالی بین ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد و در برخی نقاط یخبندان شبانه روی می‌دهد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خیزش گردوخاک، کاهش محسوس و موقتی دما در مناطق شمالی و مرکزی استان، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی و گلخانه‌ها، اختلال در تردد جاده‌ای و کاهش کیفیت هوا از پیامدهای این باد شدید است.
وی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود وزش این باد در نقاط مختلف استان تا اواخر وقت جمعه ادامه داشته باشد.
حیدری تصریح کرد: توصیه می‌شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد در فضای باز خودداری شود و از محصولات کشاورزی در برابر باد و سرمای پیش رو محافظت به عمل آید.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today