فارس/ رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست مه‌ولات گفت: به وسیله گزارشات مردمی فرد شکارچی که در حاشیه منطقه شکار ممنوع نوبهار مه‌ولات اقدام به شکار یک رأس آهو کرده بود، دستگیر شد.

حمید جوانبخت، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست مه‌ولات اظهار کرد: طبق گزارشات موثق مردمی فردی که در حاشیه منطقه شکارممنوع نوبهار مه‌ولات اقدام به شکار یک رأس آهو کرده بود، شناسایی و با حمایت دستگاه قضایی و اقدام به موقع مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی، در حالی که قصد پاک کردن ادله جرم را داشت، دستگیر و به قانون سپرده شد.
وی ادامه داد: در بازرسی از منزل این متهم، مقادیری ابزار، ادوات و مهمات غیرمجاز مربوط به شکار، مقداری گوشت و پوست آهو و یک قطعه پرنده وحشی مینا کشف و ضبط و نامبرده با تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب مه‌ولات معرفی شد.
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست مه‌ولات متذکر شد: طبق آخرین مصوبه شورای‌عالی حفاظت محیط زیست، قانون‌گذار جریمه شکار یک رأس آهوی جنس نر و ماده را به ترتیب ۲۵۰ و ۷۵۰ میلیون ریال تعیین کرده که فرد متهم علاوه بر تحمل مجازات کیفری، باید جریمه نقدی را نیز به دلیل ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست، در حق دولت پرداخت کند.
جوانبخت از همه شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفات شکار و صید مراتب را در اسرع وقت با شماره تلفن ۵۶۷۲۹۱۰۰ و یا تلفن گویای شبانه‌روزی به شماره ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar