ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: زلزله‌زدگان شهرستان دنا به وسایلی همچون اجاق گاز، بخاری، پتو، لوازم‌خانه، موکت، مواد خوراکی، ست‌های بهداشتی و کانکس نیاز دارند.

امان الله جهانبین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رسالت هلال احمر تامین چادر و امداد اضطراری زلزله زدگان است، اظهار اشت: با توجه به سرمای شهرستان دنا تامین کانکس برای زلزله زدگان تا زمانی که منازل مسکونی آنان احداث شود ضروری ترین نیاز مردم زلزله زده است.
وی از خیران نیک اندیش خواست تا کمک های نقدی خود برای کمک به زلزله‌زدگان را به شماره حساب ۵۲۲۳۵۲۲۳۱۹ نزد بانک ملت و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۲۸۵۰۸۰۳۸ به نام جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد واریز کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در چند روز اخیر پنج هزار و۴۰۱ قلم کالا در مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا توزیع شده است.
جهان بین ابراز داشت: در این مدت سه هزار و ۱۱ تخته چادر، ۹۴۵ تخته پتو، ۷۰ تخته موکت، یک هزار و ۹۴۵ بسته غذا، ۹۰ شعله والور و ۱۲۴ شعله هیتر برقی در مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا توزیع شده است.
وی بیان کرد: در چند روز اخیر همچنین ۶ هزار و ۶۴۴ کیلوگرم نایلون پوششی در مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا توزیع شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این اقلام از سوی عوامل امدادی در مناطق ده‌گانه و درب منازل آسیب‌دیده توزیع شده است.
جهان بین تاکید کرد: ۴۰ تیم هلال احمر در منطقه زلزله‌زده شهرستان دنا در حال خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان هستند.
وی اضافه کرد: همچنین تیم هایی از استان‌های معین فارس، اصفهان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری برای خدمات‌رسانی در مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر شهر سی‌سخت به ۹ محله تقسیم شده و اکیپ‌هایی از نیروهای هلال احمر، سپاه، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی جهت توزیع اقلام امدادی و ارائه خدمات از جمله چادر تشکیل شده که به صورت خانه به خانه در اختیار مردم قرار می دهند.
جهانبین از مردم زلزله‌زده خواست که در جلوی هلال احمر و دستگاه‌های خدمات‌رسان به زلزله‌زدگان تجمع نکنند چرا که تجمع آن‌ها روند خدمات رسانی و امدادرسانی را با کُندی مواجه می کند.


 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today