ایرنا/ معاون اداره کل راهداری استان زنجان گفت: هم اکنون مه غلیظ موجب کاهش دید افقی در آزادراه های زنجان – قزوین و جاده ترانزیت زنجان – خرم دره – ابهر شده است.

جواد یوسفی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اظهار کرد: هم اکنون تردد در همه مسیرهای کوهستانی استان زنجان ضمن همراه با داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر است.
وی تاکید کرد: علاوه بر آزادراه و جاده ترانزیت زنجان به قزوین، گردنه های پاپایی در جاده زنجان – بیجار، سازین در مسیر خدابنده – همدان، دندی، بادامستان در زنجان – طارم دید رانندگان با وجود مه غلیظ کاهش یافته است.
معاون راهداری اداره کل راهداری استان زنجان گفت: گردنه چایرلو در جاده زنجان – دندی، دهجلال در جاده سلطانیه به خدابنده، آق گدیک و خانچایی در مسیر ارتباطی زنجان – تهم – چورزق، ابهر –خدابنده و نیک پی – ماهنشان نیز پوشیده از مه غلیظ است.
یوسفی تاکید کرد: ضرورت دارد رانندگان، خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند. 
وی، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر ۵۰ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
یوسفی اظهارداشت: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today