ایرنا/ معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: برنامه‌ریزی برای سفر ایمن و مسوولانه در راستای حمایت از صنعت سفر و گردشگری برای این استان درحال انجام بوده و در صورت تداوم وضعیت زرد و آبی این استان میزبان گردشگران نوروزی می‌شود.

فایقه اتابک، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اظهار داشت: دستورکاری به عنوان سفر ایمن و مسوولانه در ستاد ملی کرونا در جهت حمایت از فعالان صنعت سفر گردشگری در نوروز ۱۴۰۰ برای استان‌ها و شهرهای زرد و آبی مصوب شده است.
وی ادامه داد: اغلب شهرستان‌های هرمزگان اکنون در وضعیت زرد و آبی قرار دارند و اگر این شرایط با رعایت دستورکارهای بهداشتی پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا مانند زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا نوروز حفظ شود این استان هم می‌تواند یکی از استان‌های گردشگر پذیر باشد.
اتابک اضافه کرد: طبق تصمیم اتخاذ شده سفرها در ۲ قالب قابل انجام است که یکی از آنها ثبت نام مسافران و گردشگران در تورهای مجاز بوده و دیگری هم بدون ثبت نام در این تورهاست، البته در هر ۲ نوع گردشگران و مسافران بایستی در هتل‌های مجاز اقامت داشته باشند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان بیان کرد: تورهای مجاز برای شرکت‌کنندگان هتل ذخیره می‌کنند و آنهایی که خارج از تورها سفر می‌کنند باید شماره رزرو هتل مجاز به همراه داشته باشند و از ورود مسافران و گردشگرانی خارج از این قاعده در راستای پیشگیری از ابتلای خودشان و دیگران به بیماری کرونا جلوگیری می‌شود.
وی افزود: سامانه ثبت تور در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعال است و اطلاعات تمام تأسیسات گردشگری در بانک اطلاعاتی این وزارتخانه که وزارت بهداشت متصل بوده وجود دارد.
اتابک خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به بیماری کرونا با توجه به پیوستگی بین سامانه‌های ۲ وزارتخانه امکان تهیه هتل برای آنان غیرفعال است.
وی تصریح کرد: با توجه به این هدف گذاری و برای تنوع در نوع پذیرش مسافران نخستین نشست کمیته هماهنگی خانه‌های مسافر هرمزگان تشکیل شد و هتل‌ها به عنوان متولی ساماندهی خانه‌های مسافر بوده باید نسبت به ثبت نام و ساماندهی آنها اقدام کنند.
به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، خانه‌های مسافری که خارج از این چارچوب عمل کنند با برخوردهای قانونی روبه‌رو می‌شوند و جامعه هتل‌داران هرمزگان بایستی با رصد فعالیت این خانه‌ها نسبت به اجرای قانون با دقت عمل کند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today