مهر/ فرماندار تایباد از فعالیت در مرز دوغارون خبر داد و گفت: تردد مسافر و تجاری در مرز افغانستان برقرار است.

محسن سیاح، فرماندار تایباد در رابطه با وضعیت حال حاضر گمرک دوغارون و وضعیت موجود پس از حادثه آتش‌سوزی در گمرک اسلام قلعه افغانستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه این حادثه هیچ آسیبی برای گرمک ایران نداشت بلافاصله بعد از وقوع حادثه آمادگی خود را برای از سر گیری مجدد فعالیت در مرز اعلام کردیم ولی چون طرف مقابل نیازمند پاکسازی و آماده‌سازی فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بود با تأخیر حدوداً ۴۸ ساعته فعالیت‌ها را شروع کرده و درحال حاضر هم تردد مسافر و تجاری برقرار است.
وی در رابطه با خسارت وارده به کامیون‌های ایرانی در این حادثه گفت: چون حادثه آن طرف مرز بوده ما همچنان اطلاعات دقیقی از اینکه چه تعداد از کامیون‌های ایرانی دچار حادثه شده است را نداریم و در حال بررسی و پیگیری این مسئله هستیم.
سیاح خاطرنشان کرد: در حوزه مسافری و تجاری چون از سمت ایران و گمرک دوغارون هیچ مسئله و مشکلی پیش نیامد تمامی کارهای انجام شده در آن مقطع فقط به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی بود.
فرماندار تایباد گفت: با توجه به شرایط موجود در اسلام قلعه، تردد پس از ۴۸ ساعت از سر گرفته شد و در حال حاضر فعالیت در مرز و تردد مسافران برقرار است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar