ایرنا/ ۲ اثر تولیدی حوزه هنری استان کردستان به بخش مسابقه «فیلم‌های کوتاه» چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی استان گلستان راه پیدا کرد.

۲ فیلم کوتاه «نهست» به نویسندگی و کارگردانی زانیار لطفی و «آخرین غروب» به نویسندگی و کارگردانی صباح محمدی به بخش داستانی مسابقه «فیلم های کوتاه» چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی استان گلستان راه پیدا کرد.
فیلم کوتاه «نهست» که پیش از این در چندین جشنواره مطرح از جمله عنوان برتر آثار و تولیدات صدا وسیمای مراکز استانی، عنوان برتر شانزدهمین دوسالانه جشنواره بین المللی مقاومت را کسب کرده است از تولیدات مشترک حوزه هنری با صدا وسیمای مرکز کردستان است.
«نهست» اصطلاحی نظامی است و به سربازی که از خدمت سربازی غیبت نماید اطلاق می‌شود.
فیلم کوتاه «آخرین غروب» نیز به کارگردانی و نویسندگی صباح محمدی با تصویر برداری شورش وکیلی به موضوع تأثیرجنگ در مناطق مرزی پرداخته و در یک داستان کوتاه پنج دقیقه‌ای به مشکلات مین‌های باقی مانده در مناطق مرزی می‌پردازد.
همچنین در این جشنواره در بخش مستند فیلم «کاک ئیرج»(ایرج) به کارگردانی جمشید فرجوند فردا و مستند «مادرمهرداد» به کارگردانی سیدرضا سید فاتحی از فیلمسازان بیجاری و در بخش فیلمنامه اثر «چمدان» به نویسندگی سامان حسین پور و آکو زندکریمی به بخش نهایی این جشنواره راه پیدا کرده‌اند.
چهاردهمین جشنواره ی ملی فیلم کوتاه رضوی به دبیری سعید نجاتی با محوریت سیره علمی و عملی امام رضا(ع) به همت و مشارکت سازمان سینمایی نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان چهارم تا هفتم اسفند در گرگان برگزار خواهد شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online