ایرنا/ فرماندار سمنان گفت: تردد خودرو در داخل شهر سمنان از ساعت ۲۱ تا سه بامداد به منظور مقابله با شیوع کرونا تا اطلاع بعدی مشمول اعمال قانون و جریمه می‌شود.

فخری، فرماندار سمنان اظهار کرد: اعمال محدودیت‌های تردد شبانه در شهر سمنان به منظور مقابله با شیوع کرونا به خوبی اطلاع‌رسانی نشده و ضرورت دارد اصحاب رسانه در این زمینه بیش از پیش همراهی کنند.
وی ادامه داد: دستگاه‌های مختلف هر کدام به سهم خود با نصب بنر و پوستر در زمینه اعمال محدودیت تردد شبانه و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مبارزه با شیوع کرونا در شهر سمنان کمک کنند.
فخری بیان کرد: شهرداری براساس عوارضی که از مردم دریافت می‌کند موظف به ارائه خدمات ضروری است و در زمان حاضر مهمترین و ضروری‌ترین خدمت به مردم هزینه کرد در زمینه اطلاع‌رسانی برای مقابله با موج چهارم شیوع کرونا است.
فرماندار سمنان تصریح کرد: نظارت بر پمپ بنزین‌ها، اصناف، فروشگاه‌ها، مطب پزشکان و مراکز رادیولوژی و آزمایشگاهی در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش یابد و متخلفان و مدیر دولتی ناظر بر آن بخش نیز بر اساس ماده ۶۸۸ به دلیل تهدید سلامت عمومی به مراجع قضایی معرفی شوند.
وی تاکید کرد: ترک فعل مدیران در بخش نظارت و مقابله با شیوع کرونا تهدید سلامت عمومی  محسوب می‌شود و  ترک فعل مدیران بدون هیچ‌گونه چشم‌پوشی به مراجع قضایی معرفی می‌شود، چرا که سلامت مردم خط قرمز است و مدیران باید این مهم را مد نظر داشته باشند.
فخری یادآور شد: اگر آحاد جامعه در مبارزه با شیوع کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همکاری نکنند، ممکن است شرایط ناخوشایند و تلخی در پیش باشد و بر همین اساس انتظار می‌رود شهروندان در رعایت نکات بهداشتی همچون گذشته دقت داشته باشند.
فرماندار سمنان اظهار داشت: کرونا از نوع چینی سالمندان، کرونا انگلیسی جوانان و نوجوانان و کرونای آفریقایی خردسالان را درگیر می‌کند و به گفته متخصصان کسانی که به کرونای انگلیسی و آفریقایی مبتلا می‌شوند در بیشتر موارد نیاز به تخت مراقبت ویژه دارند و شهر سمنان ۷۰ تخت مراقبت ویژه دارد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جدی گرفتن هشدارها لازمه حفظ سلامت خود و عزیزانمان است.
وی خاطرنشان کرد: در نظر گرفتن یک بیمارستان و آمبولانس خاص ویژه بیماران مبتلا به کرونا راهکار خوبی برای ایجاد اطمینان خاطر در بین بیماران غیرکرونایی است که انتظار می‌رود این پیشنهاد بررسی و عملیاتی شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today