صدا و سیما/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از شناسایی یک فرد مشکوک به کرونای انگلیسی در شهرستان اهر با سابقه‌ی سفر به کربلا، خبر داد.

عباسعلی درستی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیان اینکه این فرد علائم کرونای انگلیسی را نشان داده و در منزل خود در اهر قرنطینه است، ابراز کرد: تا مشخص شدن نتیجه آزمایش نمی‌توان نظر قطعی را اعلام کرد.
وی ادامه داد: علائم کرونای انگلیسی، مشابه علائم کووید ۱۹ معمولی است، اما سرعت شیوع و مرگ و میر آن بیشتر بوده و افرادی با سنین کم‌تر و جوان‌تر‌ها را درگیر می‌کند و توصیه‌های مراقبتی در مورد این بیماری هم شامل اصول مورد تاکید همیشگی "رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست‌وشو و ضدعفونی مکرر دست‌ها" است.
درستی خاطرنشان کرد: استفاده از یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه‌ای و یا استفاده از یک ماسک ان ۹۵ هم در مورد ویروس انگلیسی و هم در مورد ویروس معمولی کرونا موثر است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به آغاز دور دوم واکسیناسیون در آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور، گفت: کادر آزمایشگاه‌های کرونا در دور دوم واکسینه می‌شوند و نتایج اولین دوره‌ تزریق نیز حدود سه هفته بعد از تزریق با اخذ آنتی‌بادی از خون داوطلبان که شامل کادر آی سی‌یو‌های کرونا بود، مشخص می‌شود.
وی با تشریح آخرین وضعیت کرونایی آذربایجان شرقی از ثابت و پایدار بودن شرایط در این استان در طول یک ماه گذشته خبر داد و گفت: طی هفته‌های گذشته افزایش جزیی در تعداد مراجعان سرپایی داشتیم؛ آذربایجان شرقی از نظر شیوع کووید ۱۹، رتبه بیست و یکم کشور را دارا است.
درستی با اشاره به اینکه میانگین فوتی‌های روزانه کرونا در استان سه تا چهار نفر است، افزود: تعداد موارد جدید شناسایی شده نیز کم‌تر از ۲۰۰ نفر در روز و تعداد بستری‌های بیمارستان‌ها کم‌تر از ۴۵۰ نفر است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today