ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تاکنون ۶۲ ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور شناسایی شده که ۲۲ مورد آن مربوط به استان خوزستان است.

سیدمحمدعلوی، رئیس مرکز بهداشت خوزستان در این خصوص تشریح کرد: موارد بیماری در کشور و به ویژه استان روند افزایشی داشته تا حدی که ۳۰ درصد موارد بیماری در کشور متعلق به خوزستان است که بسیار نگران کننده است.
وی افزود: در یکی، ۲ ماه گذشته برخلاف استان های دیگر دوران راحتی را داشتیم اما اکنون تعداد آمار مبتلایان و بستری ها نسبت به ۲ هفته قبل ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است و به همین نسبت موارد مرگ در استان روند افزایشی دارد.
تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس انگلیسی تعطیلی استان است
وی گفت: در حال حاضر تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس انگلیسی تعطیلی استان است اما اگر قرار باشد یک شهر را تعطیل کنیم و شهر دیگر تعطیل نباشد هیچ فایده ای ندارد. یکی از الزامات عدم تردد مردم در سطح شهر، تعطیلی ادارات است در حالی که اکنون تمام ادارات ضروری و غیرضروری مشغول به فعالیت هستند و برخی از مدیران کل از قانون تبعیت نمی کنند. به عنوان مثال اداره‌ای در استان موجود است که بدون توجه به مصوبات ستاد کرونا با تمام نیروها در حال فعالیت است در حالی که باید یک سوم کارکنان در محل حاضر شوند.
علوی ادامه داد: ما در ستاد کرونا پیشنهاد تعطیلی ۲ هفته ای استان را دادیم تا بیمارستان های استان نفس بکشند و تخت های خود را آماده مراجعین کنیم. قطعا اگر به همین شکل جلو برویم حتی اگر تمام تخت های بیمارستان های استان را به این بیماری اختصاص دهیم باز هم با مشکل مواجه می شویم.
وی گفت: زمانی می‌توان این بیماری را مدیریت کنیم که همه با یکدیگر همسو حرکت کنیم و تعطیلی ها همه جانبه باشد نه اینکه یک یا چند اداره به فعالیت خود ادامه دهند.
استفاده از ۲ ماسک بهتر است
رئیس مرکر بهداشت استان گفت: برخی از گزارشات حاکی از آن است که اندازه ویروس ریزتر و قدرت نفوذ آن بیشتر شده است به همین دلیل استفاده از ۲ ماسک بهتر است و از آنجا که قدرت انتشار ویروس بیشتر شده باید فاصله‌گذاری اجتماعی را بهتر رعایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه در سطح استان ۶۲ مرکز منتخب بهداشت در حال خدمت رسانی به مردم هستند؛ یادآور شد: در سطح شهر اهواز کلینیک های حاد تنفسی راه اندازی کردیم که مردم می توانند به این کلینیک ها مراجعه کنند.
 
 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today