باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به درصد بهبودی به نسبت مرگ در بیماران کرونایی سمنان گفت: ۸۴ درصد بیماران کرونایی شهرهای تابعه دانشگاه با بهبودی مرخص شده‌اند.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار کرد: طی یک سال گذشته در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان در مجموع چهار هزار و ۵۸۱ بیمار کرونایی بستری و ۱۲ هزار و ۶۳۲ نفر نیز به صورت سرپایی شناسایی و مداوا شدند.
وی با بیان اینکه ۸۴ درصد از افراد بستری شده بر اثر کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان با وضعیت عمومی خوب از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند، افزود: طی یک سال گذشته تعداد ۶۷۱ نفر از مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان فوت کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه در کل کشور شرایط افزایش یابنده را در حوزه کرونا شاهد هستیم و به ویژه در برخی از استان‌های کشور به دلیل شیوع ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی میزان ابتلا به این بیماری افزایش یافته است، بیان کرد: در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان موارد ارسال شده برای انجام تست کرونای انگلیسی منفی بوده است.
دانایی با بیان اینکه نداشتن تست کرونای انگلیسی مثبت در استان سمنان به معنای عدم وجود این ویروس جهش یافته در استان نیست، بلکه شاید ما هنوز نتوانستیم این افراد را شناسایی کنیم، تاکید کرد: با شروع طرح شهید سلیمانی در استان سمنان میزان انجام تست کرونا در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان افزایش یافته و به عدد ۸۰۰ تست در هر روز رسیده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today