فارس/ رئیس شوراهای حل اختلاف استان کردستان گفت: با تلاش شعبه ویژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج یک مورد پرونده قتل عمد پس از 42 سال منجر به رضایت شد.

بهادر اسدی، رئیس شوراهای حل اختلاف استان کردستان اظهار کرد: در سال 1358 بر اثر نزاع در باغ خانوادگی یک فقره قتل عمد با سلاح گرم اتفاق می‌افتد که قاتل از صحنه جرم متواری می‌شود و پس از 33 سال در سال 1393 دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید که پس از طی مراحل دادرسی منجر به صدور حکم نهایی و قصاص شد.
وی افزود: با ارجاع دادستان، پرونده به شعبه ویژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج جهت صلح و سازش ارجاع می‌شود که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های اولیای دم در نهایت پس از 42 سال با اصلاح ذات البین مختومه شد.
اسدی خاطرنشان کرد: با کمک خداوند متعال در سال‌جاری این پرونده سیزدهمین پرونده قتلی بود که با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش ختم به خیر شد.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان کردستان با بیان اینکه شورا‌های حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم می‌باشد که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره‌وری به عمل آید.
وی با بیان اینکه ورود ریش سفیدان و معتمدان به پرونده‌های صلح و سازش علاوه بر کاهش مراجعات مانع دعوا و اختلاف در سطح جامعه نیز می‌شوند، گفت: شوراهای حل اختلاف رسالت ارزشمندی را انجام می‌دهند و آن تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد. 

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online