ایرنا/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد گفت: برای جلوگیری از شیوع آنفلولزای فوق حاد پرندگان ۶ نمونه آزمایش از پرندگان باغ پرندگان بروجرد گرفته و به آزمایشگاه ارسال شد.

زهرا علیرضایی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد روز دوشنبه افزود: کلیه پرندگان و حیوانات باغ پرندگان بروجرد در قرنطیه به سر می برند تا نتیجه آزمایشات مشخص شود.
وی اظهار داشت: از هر نوع پرنده و حیوانی که در باغ پرندگان بروجرد وجود دارد یک نمونه آزمایش به آزمایشگاه ارسال شده و منتظر نتیجه آزمایشات هستیم.
وی بیان کرد: فعلا هیچ مورد مشکوکی از آنفلولزای فوق حاد پرندگان در شهرستان بروجرد مشاهده نشده است.
رییس اداره حفاظت از محیط زیست بروجرد با اشاره  به انتشار خبری مبنی بر وجود گرگ در محدوده ساختمان های مسکن مهر بروجرد بیان کرد: با بررسی های به عمل آمده و گشت های شبانه هیچ رد پایی از گرگ در منطقه به دست نیامده است.
علیرضایی افزود: ماموران محیط زیست بروجرد چندین شب در منطقه مسکن مهر حضور دارند و طعمه گذاری هایی برای زنده گیری احتمالی ورود گرگ به منطقه انجام شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به بارش برف ورود برخی از حیوانات وحشی برای تهیه غذا به مناطق مسکونی وجود دارد و شهرداری باید سریعا اقدام به جمع آوری زباله های اطراف منطقه مسکن مهر کند.
وی بیان کرد: دیوار کشی محدوده مسکن مهر نیز برای ورود سگ های ولگرد و حیوانات وحشی ضروری است که باید انجام شود.
رییس اداره محیط زیست بروجرد گفت: ماموران محیط زیست بروجرد شبها در منطقه مسکن مهر حضور دارند و در صورت مشاهده حیوانات وحشی مانند گرگ با تفنگ بیهوشی اقدام به زنده گیری آنان و رها سازی در طبیعت دوردست خواهند کرد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy