ایرنا/ فرماندار دیلم استان بوشهر گفت: همه ورودی‌های شهرستان دیلم از دوشنبه چهارم اسفندماه ۹۹ به مدت ۱۰ روز با اعمال محدویت کرونایی روی مسافران غیربومی بسته شد.

احمد دشتی، فرماندار دیلم استان بوشهر ابراز کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونای جهش یافته در استان‌های همجوار و احتمال وقوع پیک چهارم بیماری، به منظور حفظ سلامتی شهروندان و اتخاذ تدابیر و تمهیدات ویژه در چارچوب دستورالعمل های بهداشتی این نشست برگزار شده‌است و مصوبه‌های آن از روز جاری اجرایی شده‌است.
وی اظهار کرد: براساس مصوبه شورای تامین این شهرستان، تمامی ورودی‌های دیلم از سمت استان‌ها و شهرهای همجوار به‌ویژه خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به مدت ۱۰ روز مسدود و اعمال محدودیت خواهد شد و از ورود مسافران خودروهای شخصی با پلاک غیربومی جلوگیری می‌شود.
دشتی گفت: در صورت مشاهده خودروهای غیربومی در سطح شهرها و روستاهای این شهرستان اعمال قانون خواهد شد.
وی اظهار کرد: علاوه بر مسدود شدن راه‌های اصلی ورودی، تمامی راه‌های خاکی منتهی به این شهرستان نیز با همکاری دستگاه‌های مرتبط مسدود می‌شود.
فرمانداردیلم افزود: از همه ملوانان شناورهای صیادی و تجاری، تست تشخیص کرونا با همکاری بهداشت و درمان و هلال احمر انجام خواهد شد. 
دشتی گفت: باتوجه به بند هفت مصوبات ستاد کرونا استان بوشهر، اسکان و برپایی چادر و خدمات دهی در سواحل و پارک‌های شهرستان به‌ویژه شهرهای دیلم و امام حسن و پارک جنگلی عاملی ممنوع است و برای اجرای این بند از ظرفیت نیروی انتظامی، شهرداری، دهیاری‌ها و دستگاه قضایی استفاده خواهد شد. 
رئیس ستاد کرونا شهرستان دیلم ادامه داد: اعمال محدودیت عدم حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی به میزان یک سوم با اولویت کارکنان دارای بیماری حاد تنفسی، جانبازان شیمیایی و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، زنان باردار و دارای کودک و بیماری خاص انجام گیرد.
وی اضافه کرد: به منظور افزایش نظارت سخت‌گیرانه بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و الزام استفاده از ماسک در ادارات و بانک‌ها، از طریق مدیران و حراست آنان اقدام خواهد شد. 
دشتی افزود: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به بیماری در کشور و احتمال ورود به موج چهارم بیماری، برگزاری هرگونه مراسم تجمعی توسط همه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای نظامی و انتظامی ممنوع است.
فرماندار دیلم بیان کرد: برای اعمال محدودیت در مراسم عروسی و تشییع جنازه‌ها از ظرفیت ائمه جمعه، معتمدین، فعالان اجتماعی و بسیج  بهره گرفته شود.
وی گفت: از مردم این شهرستان که از بدو شیوع ویروس کرونا در کنار مجموعه دولت بوده‌اند و با همکاری و مشارکت مجدانه خود در پیشگیری از این ویروس قدم‌های مهم برداشته اند، تقدیر می‌شود و از آنان انتظار داریم همچنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه و دقت کنند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar