ایرنا/ فرماندار همدان با اشاره به افزایش مراجعات سرپایی مشکوک به کرونا در شهرستان، گفت: این موضوع زنگ خطر بروز پیک چهارم و افزایش بستری و مرگ و میر ناشی از آن را در منطقه به صدا درآورده است.

محمدعلی محمدی، فرماندار همدان در این خصوص اظهار داشت: وضعیت شهرستان همدان بسیار شکننده و نیازمند توجه بیشتر است.
وی با اشاره به خطر عادی انگاری شیوع کرونا در بین مردم گفت: وضعیت شیوع و افزایش موارد ابتلا با میزان رعایت دستورالعمل ها ارتباط مستقیم دارد.
فرماندار همدان خواستار جلوگیری اتاق اصناف از فروش های فوق العاده در واحدهای صنفی شد و افزود: این روزها شاهد ازدحام جمعیت در بازار و مراکز خرید، فروش های فوق العاده و رفت و آمدهای خانوادگی هستیم که این وضعیت بسیار نگران کننده است.
محمدی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت سازمان پایانه ها بر فعالیت اتوبوس های برون شهری، خاطرنشان کرد: تراکم جمعیت در برخی از خطوط اتوبوس های درون شهری نیز بالا است که شرکت اتوبوسرانی باید نسبت به افزایش سرویس در این مناطق اقدام کند. 
او با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ساماندهی بازار پرنده فرشان، بازار خودرو و جمعه بازار اجناس دست دوم شهر همدان، گفت: استمرار نظارت شهرداری در این مراکز و مدیریت بساط گستران و بازار روزها ضروری است.
فرماندار همدان خاطرنشان کرد: بر اساس گزارشهای دریافت شده در باغ رستورانها شاهد تجمع و عرضه قلیان به ویژه در جاده حیدره هستیم که نیازمند برخورد جدی اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت و نظارت بیشتر میراث فرهنگی است.
 
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today