آخرین خبر/ سومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با حضور مسئولان قضایی استان و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم یک امر فراقوه ای و نیازمند همکاری مردم، مسئولان و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد است.
وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل ترک فعل مدیران ادارات و دستگاه ها خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان همواره در کنار مدیران و مسئولان قانونمدار و متعهد بوده و ضمن اینکه از اقدامات قانونی آنان در امر مبارزه با فساد در حوزه های مختلف حمایت می کند با هرگونه موارد فساد و تخلف به ویژه در حوزه اقتصادی و ادارای به شدت برخورد می کند.
وی از مسئولان و مدیران خواست تا با استفاده از ظرفیت های موجود، نظارت های مستمر و مداومی بر عملکرد زیر مجموعه های خود داشته باشند تا از وقوع هرگونه خطا و فساد قبل از وقوع آن پیشگیری نمایند.
رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگر سخنان خود به 10 جرم اول استان استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از این جرائم به دلایل نداشتن مهارتهای ارتباطی و گفتاری به وقوع می پیوندد لذا یکی از رسالتهای مهم و خطیر دستگاه ها نهادهای فرهنگی، آموزش این مهارتها به مردم و فرهنگ سازی آن در جامعه با استفاده از ظرفیت های رسانه ها و ائمه جمعه و جماعت است.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت ها و تهدیدهای فضای مجازی، استفاده و مدیریت مطلوب از آن را یکی از ضروری ترین نیاز چامعه امروزی عنوان کرد که باید دستگاه های متولی برای بهرمندی از این ظرفیت برنامه ریزی های جامع و مدونی داشته باشند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today