ایرنا/ سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نطنز گفت: پنج اثر منقول متعلق به محوطه باستانی اریسمان در این شهرستان در فهرست آثار ملی منقول وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت شد.

حسین یزدانمهر، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نطنز ابراز کرد: شورای ملی ثبت آثار معنوی‌ و طبیعی از ۶ اثر ارسال از محوطه اریسمان، پنج شیء شامل ظرف قالب‌گیری(بوته)، مهره سنگی با نقش کنده، کوزه سفالین منقوش و دو ظرف سفالین را به ثبت رساند.  
وی ادامه داد: محوطه اریسمان در بخش امامزاده نطنز به عنوان وسیع‌ترین و قدیمی‌ترین محوطه متالیک پیش از تاریخ ایران از سوی محققان و باستان‌شناسان داخلی و خارجی در فاصله سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲ با عنوان پروژه بین رشته‌ای تاریخ ایران مورد پژوهش و کاوش قرار گرفته است که بخش اعظمی از یافته‌های آن اکنون در موزه باستان‌شناسی شهر نطنز نگهداری می‌شود.
به گفته وی، این محوطه ٢٤ تیر ۱۳۷۸ به شماره ۲۳۴۳ در فهرست آثار ملی تاریخی ایران به ثبت رسیده است.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نطنز با اشاره به روند رو به رشد آثار ثبتی در حوزه های تاریخی، ناملموس، طبیعی و منقول این شهرستان، گفت: نطنز پس از اصفهان و کاشان رتبه سوم ثبت اثرهای تاریخی، ناملموس و طبیعی و منقول در بین ۲۴ شهرستان اصفهان دارد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today