ایسنا/ استاندار البرز طی دیداری با معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه پیرو موافقت وزیر امور خارجه، درخواست تسریع در استقرار دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در البرز را مطرح کرد.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های استان، گفت: البرز دارای ویژگی‌های فراوانی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری خاصی است از این رو بستر تبادلات بین المللی فراهم است.
وی ادامه داد: سال گذشته طی دیداری با دکتر ظریف، وزیر محترم امور خارجه، درخواست گشایش دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در البرز مطرح شد و ایشان با اشراف به شرایط این استان با این موضوع موافقت کردند.
شهبازی گفت: بر این اساس اکنون به دنبال تسریع در استقرار این امکان در استان هستیم.
استاندار البرز
افزود: بسترهای توسعه همه جانبه در البرز فراهم است و برنامه‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف البرز را محقق کردیم و این روند همچنان ادامه دارد.
سیدکاظم سجادی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه نیز ضمن بررسی این موضوعات طرح شده، اظهار کرد: معاونت‌های مختلف وزارت امور خارجه، همواره با استان‌های کشور در تعامل سازنده بوده و نمایندگی‌های کشورمان در خارج به فراخور، ظرفیت‌ها و امکانات هر استان را به طرف‌های خارجی معرفی می‌کنند.

تحصیل بیش از ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های البرز
استاندار البرز گفت: طی دیدار با وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری تمامی مسائل استان در این حوزه مطرح شد و در این میان موضوع تقویت دانشگاه خوارزمی مورد توجه ویژه وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.
شهبازی در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی البرز به عنوان پایتخت علم و فناوری، افزود: دانشگاه‌های مطرح و موثری در البرز مستقر هستند و در دانشگاه‌های استان بیش از ۴۰ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند و این مراکز دارای بیش از ۱۱۰۰ استاد و عضو هیات علمی است.
وی ادامه داد: از ابتدای حضورم در راستای توسعه البرز بر مبنای علمی تلاش بسیاری کرده‌ام و بر این اساس سند توسعه استان با بهره گیری از ظرفیت اساتید برجسته دانشگاهی استان تهیه و تدوین شده است.
استاندار البرز گفت: شورای راهبری روسای دانشگاه‌های استان البرز نیز تشکیل شد تا تصمیم گیری در راستای توسعه استان بر مبنای بهره برداری از این ظرفیت‌های علمی البرز صورت گیرد.
شهبازی افزود: طی این دیدار تمامی مسائل استان در این حوزه مطرح شد و در این میان موضوع تقویت دانشگاه خوارزمی مورد توجه ویژه وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.
وی گفت: از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری دعوت شد که طی روزهای آینده برای حضور در جلسات شورای راهبری دانشگاه‌ها و احتمالا شورای توسعه استان شرکت کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday