تسنیم/ با قرمز شدن وضعیت شهرستان‌های استان خوزستان، این نگرانی برای مردم چهارمحال و بختیاری می‌رود که ویروس کرونای انگلیسی به این استان برسد.

کرونا قصه‌ای که در این برهه تمامی ندارد و هر زمان چهره‌ای دیگر از خود رونمایی می‌کند، در طی این مدت چه افراد زیادی جان خود را از دست دادند و بسیاری گرفتار این ویروس هزار چهره شدند.
اکنون این ویروس چهره دیگری پیدا کرده است و خطرناک‌تر از قبل در کشور گریبان‌گیر استان‌ها شده است، خوشبختانه تا کنون پای این ویروس انگلیسی به استان چهارمحال و بختیاری نرسیده اما نکته قابل تامل اینکه استان همجوار یعنی خوزستان دچار این ویروس شده است و وضعیت بدی را تجربه می‌کند.
برای همین باید تدابیر لازم در جهت جلوگیری از بسط و گسترش این ویروس به استان‌های دیگر انجام شود، اکنون مردم استان باید بیش از پیش وظیفه بیشتری دارند و باید علاوه بر رعایت پروتکل‌ها از تردد و پذیرش میهمان از استان همجوار خودداری کنند، همچینین مسئولان نیز کنترل بیشتری بر مبادی ورودی و خروجی استان داشته باشند.
موردی از ویروس کرونای انگلیسی در استان مشاهده نشده است
سید راشد جزایری اظهار داشت: متاسفانه استان خوزستان شرایط ویژه‌ای از نظر ویروس جهش یافته یعنی کرونای انگلیسی دارد و در هفته‌های گذشته چندین شهرستان از این استان قرمز شده است.
رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: در استان اقدامات خوبی صورت گرفته است و  از هفته گذشته مکاتباتی با نیروی انتظامی داشته و ستاد کرونا در شهرستان لردگان، اردل و کوهرنگ تشکیل شد. از تردد خودروهای استان خوزستان به این استان و همچنین بالعکس جلوگیری و ورود پلاک‌های بومی استان خوزستان به چهارمحال و بختیاری نیز ممنوع شد.
جزایری تصریح کرد: تا کنون ویروس انگلیسی در استان چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است، به دنبال رصدها و تست‌ها، اگر تغییر آمار ناگهانی تست‌ها از 20 درصد به 60 درصد مورد مثبت برسد در آن لحظه از موارد مثبت نمونه‌گیری اختصاصی برای تعیین کرونای انگلیسی صورت می‌گیرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه اگر فوت ناشی از کرونا به صورت ناگهانی افزایش یابد، زنگ خطر کرونای انگلیسی است، گفت: اگر به یکباره سن افراد گرفتار کرونا کاهش یابد، این هم زنگ خطر دیگری است، مهمتر اینکه افراد به صورت ناگهانی دچار علائم می‌شوند، در ویروس قبلی فرد به تدریج احساس سرماخوردگی و آنفولانزا داشت اما این ویروس جدید بسیار شدید می‌باشد و یک مرتبه علائم آن ظهور می‌کند.
جزایری در پایان عنوان داشت: خوشبختانه موردی از ویروس جدید در استان چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است اما نگرانی وجود دارد و خواهش می‌شود که مردم این دو هفته از اسفندماه را بسیار رعایت کنند.
مبادی ورودی استان کنترل می‌شود‌
غلامعلی نوربخش نیز اظهار داشت: باتوجه به شرایط کرونایی در استان‌ خوزستان و وضعیت قرمز این استان، احتمال افزایش تردد خودروهای غیر بومی به این استان وجود دارد. بنا بر تدابیر ستاد کرونای استان یک سری محدودیت‌ها در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های کوهرنگ و لردگان در جهت جلوگیری از ورود کرونای انگلیسی به استان، صورت گرفته است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday