باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: سه بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سبزوار شناسایی شده‌اند.

علیرضا مسلم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: بیماران مشکوک به کرونای انگلیسی افراد میان‌سال هستند که هم اکنون در مرکز آموزش درمانی واسعی بستری شده‌اند.
وی افزود: همچنین همه اعضای خانواده این بیماران در قرنطینه به سر می‌برند و آزمایش و نمونه‌برداری از این افراد انجام و برای تأیید نهایی به انستیتو پاستور ایران ارسال شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: قدرت سرایت ویروس جهش یافته نسبت به ویروس چینی بسیار بیشتر است به طوری که شدت علائم و میزان مرگ و میر در ابتلا به این ویروس افزایش می‌یابد.
مسلم بیان کرد: راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و گونه جهش یافته انگلیسی آن، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مکرر دست‌ها، ماندن در خانه، پرهیز از تردد‌های غیرضروری و حضور نیافتن در تجمع‌ها است.
وی تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن سال نو و تعطیلات عید نوروز از همه مردم تقاضا می‌شود از رفت و آمد غیرضروری در سطح شهر و تجمع در فروشگاه‌ها و مراکز خرید خودداری و از تدارک برای مسافرت و دید و بازدید در ایام نوروز پرهیز کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تأکید کرد: هر گونه بی‌توجهی، سهل‌انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی زمینه ساز موج جدید شیوع ویروس کرونا خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar