باشگاه خبرنگاران/ معاون امور اقتصادی استاندار همدان گفت: خروج مرغ از استان ممنوع است و برای خارج کنندگان مرغ از این استان، مجازات اعمال می‌شود.

ظاهر پورمجاهد، معاون امور اقتصادی استاندار همدان در این باره اظهار کرد: با همکاری دستگاه قضایی مجازات‌های سنگین برای مرغداران و کشتارگاه‌های متخلف اعمال می‌شود.
او افزود: برخی مرغداری‌ها که نهاده مورد نیاز مرغداران در اختیارشان قرار گرفته است و در شرایط امن و راحت جوجه ریزی کرده اند، اکنون محصول خود را به جای عرضه در بازار استان همدان، مرغ را غیرقانونی روانه سایر مناطق کشور می‌کنند.
معاون امور اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه این دسته از مرغداری‌ها شناسایی شده اند، و با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد، بیان کرد: تامین مرغ مورد نیاز مردم استان در اولویت است و تا زمانی که این مهم محقق نشود کشتارگاه‌ها و مرغداران حق خروج مرغ زنده و کشتار شده از استان را ندارند.
پورمجاهد گفت: در روز‌های اخیر چند واحد مرغداری، کشتارگاه و واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی و جرائم سنگینی برای آن‌ها صادر شده است.
او هشدار داد: کشتارگاه‌هایی که نسبت به مصوبات ستاد تنظیم بازار بی اعتنایی کنند و در حق مردم استان اجحاف می‌کنند سهمیه مرغشان قطع و از ادامه فعالیتشان جلوگیری می‌شود.
او یادآوری کرد: در روز‌های آتی برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضا، مرغ منجمد نیز علاوه بر مرغ گرم در بازار استان توزیع می‌شود.
این مسئول همچنین به بهبود وضعیت توزیع روغن اشاره کرد و افزود: تنها کارخانه روغن استان جوابگوی نیاز مردم نیست و برای افزایش تامین روغن از دیگر کارخانه‌های کشور تلاش می‌کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از مردم خواست از خرید هیجانی و مازادروغن خودداری کنند تا التهاب بازار کاسته شود.آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today