باشگاه خبرنگاران/ استاندار یزد گفت: به منظور مدیریت بهتر شیوع بیماری کرونا، محدودیت تردد به استان‌های آلوده به تصویب رسیده است.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد با اشاره به وضعیت ناپایدار کرونا در استان یزد، اظهار کرد: در دو هفته اخیر شاهد افزایش آمار بیماران سرپایی و نیز افزایش مختصر بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان بوده ایم.
او اوج گیری کرونا در برخی از استان‌های کشور را تهدیدی برای سایر استان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به مراوداتی که بین استان‌ها وجود دارد ممکن است تاثیر این اوج گیری در استان‌های دیگر از جمله استان یزد مشاهده شود، لذا در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان تصمیماتی جهت پیشگیری از شیوع پیک چهارم کرونا اتخاذ شد.
طالبی تصریح کرد: به منظور مدیریت بهتر شیوع بیماری کرونا، محدودیت تردد به استان‌های آلوده به تصویب رسیده است.
استاندار یزد در ادامه از تشدید محدودیت‌ها تردد شبانه در یزد خبر داد و گفت: قانون منع تردد خودرو در خیابان‌ها و معابر همچون گذشته از ساعت ۲۱ هر شب، اما با جدیت بیشتری اعمال می‌شود.
او تشدید نظارت بر فعالیت اصناف و بازاریان را دیگر مصوبات نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد عنوان کرد.
طالبی به محدودیت برگزاری مراسم‌ها و تجمعات به مدت دو هفته اشاره کرد و گفت: به همین منظور مقرر شد دستگاه‌های مسئول، اقدام به تشکیل تیم‌های نظارت و بازرسی و اعمال مقررات سختگیرانه در این حوزه کنند.
استاندار یزد به آمادگی دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان اشاره و تصریح کرد: به منظور افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی فرمانداری‌ها موظف به تشکیل ستاد‌ها و کمیته‌های نظارت مستمر و شبانه روزی شدند که بر این اساس افراد متخلف به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.
او بر ضرورت همراهی مردم در پیشگیری از پیک بعدی کرونا در استان تاکید و اظهار داشت: در ماه‌های گذشته، درصد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی استان یزد به بالای ۸۰ رسیده بود در حالی این آمار در شرایط فعلی به زیر ۶۰ درصد رسیده است.
استاندار یزد در پایان با اشاره به عملکرد بسیار موفق استان در زمینه کنترل پیک‌های قبلی و تمجید ستاد ملی از مدیریت استان گفت: باید اقدامات به گونه‌ای سامان یابد که در زمینه جلوگیری از وقوع پیک جدید کرونا نیز به یکی از استان‌های موفق و الگو در کشور مبدل شویم.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today