فارس/ فرمانده انتظامی مشهد از عملیات ضربتی کلانتری‌های شهید آستانه پرست و میرزا کوچک خان برای دستگیری ۳ متهم سرقت‌های خیابانی خبر داد.

سرهنگ  عباس صارمی ساداتی، فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به اجرای مرحله دیگری از طرح تشدید مقابله با سرقت‌های خیابانی توسط پلیس مشهد، اظهار کرد: تیم‌های تجسس کلانتری شهید آستانه پرست پی گیری سرقت‌های سریالی موتورسیکلت را در دستور کار خود قرار دادند و با کنترل و مراقبت‌های پوششی، جوانی که قصد باز کردن قفل و زنجیر یک دستگاه موتورسیکلت پارک شده کنار خیابان داشت را شناسایی و دستگیر کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی اولیه از این متهم، یک شاه‌کلید کشف و این جوان ۲۵ ساله در تحقیقات اولیه یکی از همدستان خود را نیز به پلیس معرفی کرد.
فرمانده انتظامی مشهد یادآور شد: مأموران کلانتری شهید آستانه پرست بلافاصله وارد عمل شدند و با هماهنگی مقام قضایی، این متهم را داخل منزلی مسکونی واقع در محدوده بلوار مصلی مشهد دستگیر و یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف کردند.
صارمی‌ساداتی بیان کرد: متهمان این پرونده در تحقیقات اولیه تاکنون به ۲۰ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرده‌اند و تحقیقات برای کشف اقدامات مجرمانه آنان و همچنین شناسایی و دستگیری مال‌خران اموال مسروقه ادامه دارد.

دستگیری گوشی قاپ خیابانی لحظاتی پس از سرقت
فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به اینکه تیم‌های تجسس کلانتری میرزا کوچک خان مشهد نیز در این عملیات، پی گیری گوشی قاپی‌های سریالی را در دستور کار خود قرار دادند، اظهار کرد: پلیس با همکاری شهروندان وظیفه‌شناس، نوجوان ۱۷ ساله‌ای که متهم است با همدستی دوست خود گوشی تلفن همراه خانمی جوان را قاپیده بودند، دستگیر کرد.
وی خاطرنشان کرد: این متهم در تحقیقات اولیه پرونده با معرفی همدست خود به مأموران تجسس کلانتری 24 میرزا کوچک خان گفت در محدوده خیابان شهید علیمردانی، خانم جوانی که گوشی تلفن همراه خود را در دست داشت زیر نظر گرفته و در فرصتی، همدستش گوشی را قاپیده و متواری شده است.
صارمی‌ساداتی با اشاره به اینکه تحقیقات برای دستگیری متهم فراری و کشف دیگر سرقت‌های انجام‌شده توسط این متهمان ادامه دارد، گفت: پسر نوجوان دستگیرشده اعتیاد شدیدی به قرص متادون داشته و دارای سابقه گوشی قاپی است.
وی افزود: آنچه در این ۲ پرونده قابل‌توجه است سهل‌انگاری مالکان موتورسیکلت‌ها در محل پارک وسیله نقلیه و همچنین بی‌توجهی به هشدارهای پلیسی در نحوه استفاده از گوشی تلفن همراه است که فرصت سوءاستفاده و سرقت را برای متهمان فراهم می‌کند.
فرمانده انتظامی مشهد تأکید کرد: نکته دیگر نیز درگیری ۲ پسر نوجوان به مواد مخدر و قرص‌های متادون و همچنین ارتکاب سرقت توسط آن‌هاست که می‌طلبد خانواده‌ها توجه، مراقبت آگاهانه و نظارت صحیح و درستی بر رفت‌وآمدها و دوستان فرزندان خود داشته باشند تا از چنین آسیب‌هایی پیشگیری شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar