فارس/ نخستین خط تولید ست دیالیز با پلیمر در شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران به بهره برداری رسید، به گفته رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر این اقدام وابستگی ایران به خارج را کاهش خواهد داد و گام بلندی درمسیر خودکفایی قلمداد می‌شود.

بهره برداری از نخستین خط تولید قطعات ست دیالیز با پلیمر «پی.وی.سی» و افزایش ظرفیت خط تولید محفظه‌های بی کربنات سدیم و تولید کارتریج Sodry خاص دستگاه‌های دیالیز JMS  و EDEMSA با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور انجام شد.
این آئین در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر البرز واقع در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.
علیرضا عسگری، رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، در این آئین گفت: شاید از  لحاظ اقتصادی کمتر کسی به فکر تولید محصولات دیالیز برای بیماران بیفتد، اما مفتخریم که با تولید ست دیالیز  توانسته‌ایم وابستگی خود به خارج از کشور را کم کنیم.
عسگری توضیح داد: با حمایت رئیس جمعیت هلال احمر دو اتفاق خوب تا پایان سال هم خواهد افتاد؛ وارد کردن دستگاه دیالیز و اضافه کردن محصولات جدید به سبد تولید سازمان تدارکات پزشکی که با این دو اتفاق خوب وابستگی‌مان به خارج از کشور کاهش خواهد یافت.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday