فارس/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: با افتتاح طرح آب‌رسانی به 12 روستای استان 20 هزار نفر شامل 4 هزار و 821 خانوار به جمعیت روستایی برخوردار از آب لوله‌کشی استان اضافه شد.

احمدرضا محمدی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری امروز از افتتاح طرح تأمین آب آشامیدنی 12 روستا خبر داد و گفت: در چهل و دومین هفته پویش ملی «هر هفته الف-ب ایران» پروژه‌های آب‌رسانی در 9 استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این پروژه صبح امروز به صورت ویدیو کنفرانس با وزیر نیرو و با حضور مسؤولان استانی در روستای بالد شهرستان اردل افتتاح شد، افزود: در طرح آبرسانی 12 روستای استان 8 میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی ادامه داد: آبرسانی به این ۱۲ روستا شامل هفت کیلومتر خطوط انتقال، 40 کیلومتر اصلاح و بازسازی و ۱۸ کیلومتر توسعه شبکه است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اظهار کرد: با افتتاح طرح آب‌رسانی به 12 روستای استان 20 هزار نفر به جمعیت روستایی برخوردار از آب لوله‌کشی استان اضافه شد که این تعداد شامل 4 هزار و 821 خانوار می‌باشد.
محمدی بیان کرد: این روستاها شامل روستای تگرگ‌آب در شهرستان بروجن، عیسی‌آباد و فیل‌آباد در شهرستان فارسان، بارده در شهرستان بن، مازه‌رشته در کوهرنگ، نیسیاق، کوران‌آباد، شکرآباد، بالد، ارجل، سرزرد و توله‌دان در شهرستان اردل است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: تا پیش از این ۷۷ درصد جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی لوله‌کشی بهرمند بودند که امروز این رقم با پیشرفت 1.5 درصدی به ۷۸.۵ درصد افزایش یافت.
وی در پایان عنوان کرد: بخشی از روستاهای دو شهرستان کوهرنگ و لردگان هنوز آب آشامیدنی لوله‌کشی ندارد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday