ایرنا/ مسئولان شرکت تعاونی چهارمس و دانشگاه دامغان به منظور همکاری و ارتباط صنعتی و معدنی بیشتر، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند تا پل ارتباطی بخش معدن با این دانشگاه شکل گیرد.

عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: موضوع این تفاهم نامه برای تحقق اهداف کلی ۲ مجموعه است که هر یک اهداف خود را دنبال می‌کنند.
وی ادامه داد: در راستای این قرارداد خدمات مشاوره ای، آزمایشگاه، تحقیقاتی و اکتشافی مورد نیاز شرکت انجام می‌شود و پل ارتباطی بین صنعت، معدن و دانشگاه به‌منظور همکاری‌های دوجانبه شکل می‌گیرد.
بصیری به اهداف این تفاهم‌نامه اشاره کرد و افزود: انجام امور اکتشافی، ارائه خدمات آزمایشگاهی، تهیه گزارش ها و نقشه‌های مورد نیاز شرکت بر اساس انعقاد قراردادهای بین دانشگاه و شرکت انجام می‌شود. 
رئیس دانشگاه دامغان اضافه کرد: در یکی از بندهای این تفاهم‌نامه به ایجاد فضایی مناسب برای انجام گفت‌‌وگو بین اعضای هیأت علمی و اعضای شرکت با هدف انتقال دانش، انتقال مشکلات و نیازمندی‌های شرکت به دانشگاه با هدف بررسی، تحقیق و ارائه راه‌حل متناسب با نیاز شرکت تاکید شده است.
وی ادامه داد: فراهم شدن شرایط مناسب در سایت های معدنی و فرآوری شرکت با هدف کارآموزی دانشجویان علاقه‌مند دانشگاه در این راستا صورت می‌گیرد.
بصیری تصریح کرد: تربیت نیروهای مورد نیاز شرکت از بین دانشجویان پذیرفته شده دانشگاه به ویژه دانشجویان فارغ‌التحصیل زمین شناسی، هدایت طرح‌ها و پایان نامه های دانشجویی به سمت برنامه های زمین شناسی، اکتشافی و سایر برنامه‌های شرکت چهارمس، از دیگر اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.
رئیس دانشگاه دامغان به تعهدات طرفین اشاره کرد و گفت: دانشگاه متعهد می‌شود که در امور پژوهشی و مشاوره ای واگذار شده از سوی شرکت، حداکثر توان علمی و آزمایشگاهی خود را با اولویت نسبت به سایر امور خارجی به‌کار گیرد.
وی عنوان کرد: شرکت چهارمس طبق این تفاهم‌نامه تمامی امور مرتبط با اکتشاف، زمین شناسی و سایر نیازهای پژوهشی خود را با اولویت عقد قراردادهای مربوطه، در دانشگاه پیگیری و به انجام می‌رساند.
بصیری خاطرنشان کرد: بدون شک امضای این تفاهم‌نامه همکاری، گامی مثبت برای افزایش سطح علمی دانشجویان، افزایش توان اعضای هیات‌علمی و ارتباط موثر بین صنعت، معدن و دانشگاه است.
این تفاهم‌نامه به مناسبت پنجم اسفند روز مهندس در این روز به انجام رسید. تعاونی چهار مس دامغان در زمینه استخراج مواد معدنی و سنگ مس فعالیت دارد که درحال حاضر این شرکت با مالکیت پنج معدن(سه معدن مس و ۲ معدن سنگ ساختمانی) در شهرستان دامغان فعالیت دارد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today